آغاز به کار هفدهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف در شیراز

ایسنا/فارس هفدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت فرش دستباف با حضور جمعی از مسئولین استان و برترین تولیدکنندگان و فعالان حوزه این هنرصنعت در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس شروع به کار کرد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس عضر دوشنبه ۲۰ بهمن در آیین گشایش این نمایشگاه، گفت: فرش دستباف ایران در همه زمینه‌های هنری، اجتماعی و فرهنگی جایگاه ویژه‌ای دارد و نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور ایفا می‌کند.

سیدمحمود موسوی افزود: بالغ بر ۲۰ درصد فرش دستباف کشور توسط ۱۷۵ هزار بافنده ثبت شده فارس بافته می‌شود.

او با اشاره به اینکه ۸۰ درصد تولیدات فرش دستباف فارس در بازار صادرات قرار دارد، عنوان کرد: بازار تاریخی و زیبای وکیل شیراز به عنوان اصلی ترین و قدیمی ترین مرکز تجارت این هنرصنعت در کشور شناخته شده است.

مدیرعامل نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس همچنین از حضور ۵۸ مشارکت کننده در نمایشگاه تخصصی صنعت فرش دستباف خبر داد و افزود: تولیدکنندگان و بافندگان فرش‌های دستباف، گلیم، گبه، جاجیم و تابلو فرش از سراسر نقاط کشور از جمله فارس، تهران، کرمان، قم، آذربایجان شرقی، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، گلستان و بوشهر در این نمایشگاه حضور دارند.

موسوی با اعلام این که ۵۳ درصد مشارکت کنندگان این نمایشگاه از بافندگان و تولیدکنندگان فرش فارس هستند گفت: سالن حافظ نمایشگاه بین‌المللی فارس به مساحت ۶ هزار متر مربع به مدت ۶ روز میزبان هنرمندان و صنعتگران حوزه فرش دستباف کشور است.

او همچنین افزود: در راستای صیانت از سلامت بازدیدکنندگان و اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در مقابله با شیوع ویروس کرونا، اقداماتی انجام شده که از جمله آنها الزام به دریافت نوبت بازدید به دلیل کنترل و مدیریت تعداد افراد حاضر در سالن‌ها و جلوگیری از ازدحام جمعیت و همچنین استعلام کد ملی افراد از سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور به منظور جلوگیری از ورود بیماران در دوره نقاهت، قرنطینه و افراد مشکوک و ناقل به سالن‌های نمایشگاه است.

به گزارش ایسنا، بازدید کنندگان  می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه با دریافت نوبت بازدید رایگان از وب سایت شرکت نمایشگاه بین‌المللی فارس به آدرس www.farsfair.ir تا روز شنبه ۲۵ بهمن‌ماه جاری همه روزه از ساعت ۱۵ تا ۲۰ به محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس مراجعه کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید