آغاز مرحله نخست واکسیناسیون کووید - ۱۹ در زاهدان

ایسنا/سیستان و بلوچستان مرحله نخست واکسیناسیون کووید -۱۹ با واکسن اسپوتینک کشور روسیه در زاهدان آغاز شد.

به گزارش ایسنا معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مراسم آغازمرحله نخست واکسیناسیون کووید – ۱۹ در بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) زاهدان با اعلام این مطلب گفت: بیش از یکسال است که تمام دنیا درگیر بیماری کروناست و راهی جز ایمنی گروهی نداریم برای اینکه ایمنی گروهی را ایجاد نماییم باید حداقل ۷۰ درصد افراد جامعه واکسن کرونا را دریافت نمایند.

دکتر طباطبایی با اشاره به این موضوع که واکسن اسپوتینک روسیه جزء چهار واکسن برتر دنیاست افزود: در مطالعات انجام شده، واکسن اسپوتنیک روسیه بیش از ۹۱ درصد اثربخشی را داراست.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: اگر بخواهیم همه گیری کرونا را کنترل کنیم باید به خود کفایی واکسن برسیم و خوشبختانه جای بسی افتخار است که کشور جمهوری اسلامی ایران قدم در تولید واکسن نهاده است و این جزء افتخارات است.

دکتر طباطبایی، کشور ایران را جزء ۵ کشور تولید کننده تست تشخیص رپید عنوان کرد و گفت: در حال حاضر به برکت اجرای طرح شهید سلیمانی، خدمات بیماری یابی کرونا و اخذ تست تشخیص سریع کرونا در دورترین نقاط مرزی استان در حال انجام کشور است.

وی گفت: در مرحله نخست کارکنان بخش های مراقبت ویژه بخش کووید و کارکنان بهداشت درمان درگیر کرونا و در مرحله های بعدی سالمندان پرخطر و افراد داری بیماری زمینه ای واکسینه خواهند شد.

گفتنی است: ۲ پزشک و ۳ پرستار بخش مراقبت های ویژه کرونا بیمارستان خاتم الانبیاء شهرستان زاهدان واکسن کووید را دریافت کردند.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید