اتخاذ رویکرد آفندی بر اساس دکترین جدید سپاه در رزمایش پیامبر اعظم(ص)

ایسنا/خوزستان فرمانده قرارگاه کربلا در جنوب غرب کشور اهداف برگزاری شانزدهمین رزمایش زمینی پیامبر اعظم(ص) در منطقه عمومی جنوب غرب کشور را تشریح کرد.

سردار احمد خادم‌سیدالشهدا امروز (۲۳ بهمن‌ماه) در حاشیه برگزاری شانزدهمین رزمایش زمینی پیامبر اعظم(ص) در منطقه عمومی جنوب غرب کشور در دزفول در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رزمایش زمینی پیامبر اعظم(ص) ۱۶ نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در منطقه عمومی جنوب غرب کشور با حضور سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرتیپ محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، ستاد کل نیروهای مسلح، قرارگاه خاتم‌الانبیا و جمعی از مسئولان و کارشناسان نیروهای مسلح و سپاه آغاز شده است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: پس از انجام مراحل مقدماتی و جابه‌جایی و استقرار یگان‌ها و تجهیزات، تمرین پاسگاه فرماندهی و بازی جنگ، اجرای عملیات‌های سد رخنه، هلی‌برد و ضد هلی‌برد و آتش‌های توپخانه در مرحله نخست این رزمایش اجرایی می‌شود.

فرمانده قرارگاه کربلا در جنوب غرب کشور تصریح کرد: در این رزمایش، اتخاذ رویکرد آفندی بر اساس دکترین جدید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و استراتژی دفاعی متکی بر عملیات‌های تهاجمی و اجرای عملیات دفن رخنه به صورت ترکیبی از نیروهای زرهی و پیاده برای اولین بار در شب انجام خواهد شد.

خادم‌سیدالشهدا گفت: اجرای عملیات تهاجم شبانه هوانیروز نیز از جمله ویژگی‌های برجسته این رزمایش است.

وی افزود: یگان‌های برگزیده از جمله تکاور، زرهی، نیروی مخصوص، موشکی، پهپاد، جنگال، هوانیروز سپاه با تمام قوا در این رزمایش حضور دارند.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید