ادعای زمین‌خواری در شهرستان مهر کذب است

ایسنا/فارس مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس ادعاهای مطرح شده با عنوان “روستا خواری در استان و تثبیت و صدور اسناد دهها هکتار از اراضی ملی در شهرستان مهر به نام اوقاف و امور خیریه” را تکذیب کرد.

سید مهدی هاشمی گفت: پذیرش ثبت شش دانگ یک قطعه زمین موقوفه واقع در “چاه گرهن” از طرف اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان “مهر” با رعایت مقررات قانونی انجام شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس، او افزود: این اقدام پس از انتشار آگهی های نوبتی و تحدیدی مورد واخواهی قرار گرفته که منجر به رسیدگی در دادگاه های بدوی و تجدید نظر استان و حکم رد اعتراض و بطلان دعوی خواهان شده است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس عنوان کرد: این پرونده در ادامه با فرجام خواهی در شعبه دهم دیوان عالی کشور منجر به رد فرجام خواهی و ابرام دادنامه آن شده است.

هاشمی بیان کرد: با توجه به طی تشریفات قانونی و رسیدگی نهایی پرونده در مرجع قضایی، سند مالکیت موقوفه صادر و اداره ثبت شهرستان به وظایف قانونی خود در این زمینه عمل کرد و اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس حق پیگیری قانونی این ادعا از طریق مبادی ذیربط را برای خود محفوظ می‌داند.

برپایه این گزارش، برخی سایت‌ها در روزهای گذشته با عنوان “در ادارات ثبت اسناد و اوقاف فارس چه خبر است؟ مالباختگان بی‌دفاع به کجا پناه ببرند؟” به این موضوع پرداخته‌اند.

در آن گزارش ادعا شده که در آن بصورت تبانی‌شده و شبکه‌ای همه عرصه و اعیان تملکی یک روستای مسکونی با اماکن عمومی و دولتی آن و همچنین ده‌ها هکتار اراضی ملی بالای آن روستا بدون ذره‌ای رعایت تشریفات قانون ثبت و آیین نامه اجرایی آن توسط رئیس وقت اداره ثبت شهرستان مهر، بنام اداره اوقاف و در جایی دیگر چندین ارگان دولتی فعال بنام چند سودجوی به ثبت رسمی رسیده است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید