انتشار «احساسات اولیه» برای بچه‌ها

مجموعه کتاب پنج‌جلدی «احساسات اولیه» با ترجمه شیوا طاهری‌نصر منتشر شد.

به گزارش ایسنا، این مجموعه برای کودکان بالای سه سال (گروه سنی الف و ب) شامل کتاب‌های «چه احساسی دارم؟»، «احساس افتخار می‌کنم»، «من خوشحالم»، «من غمگینم» و «من عصبانیم» که به آشنایی و شناخت احساسات اولیه برای کودکان می‌پردازد، هر یک در ۱۸ صفحه با قیمت هر جلد ۳۲هزار تومان توسط انتشارات راه‌راه منتشر شده است.

در معرفی مجموعه کتاب «احساسات اولیه» توسط ناشر آمده است: این مجموعه در سال ۲۰۲۰ منتشر شد و نویسنده سعی دارد با زبانی ساده و روان به شناخت کودکان نسبت به احساسات درونی‌شان کمک ‌کند و به صورت غیرمستقیم همراه با تصاویر جالب بتواند آن‌ها را نسبت به احساس‌هایی که ممکن است برای‌شان بسیار تکان‌دهنده باشد، آگاه کند. علاوه بر آن بتوانند نام هر یک از احساسات‌شان را بدانند و در قالب کلمات آن را بیان کنند، همچنین بتوانند آن حس را با دیگران در میان گذاشته و در نتیجه یاد بگیرند اطرافیان‌شان را هم درک کنند.

این مجموعه کتاب پنج‌جلدی به نویسندگی و ویراستاری سوفی پارکز و شانون بیتی و تصویرگری سانی فلاین، برندی تالی و اسکات در موسسه انتشاراتی دورلینگ کیندرزلی لندن «DK» منتشر شده است.

در ادامه به معرفی کوتاهی از هر یک از این کتاب‌ها پرداخته شده است:

«چه احساسی دارم؟ یک راهنمای کوچک درباره احساس‌های من»

این مجموعه کتاب به بررسی احساسات اولیه می‌پردازد. احساسات و عواطفی که ممکن است کودک هر روز آن‌ها را تجربه کنند و چه بسا درک روشنی از آن‌ها نداشته باشد. این‌که هر احساسی با احساس دیگر چه تفاوتی دارد و همه ممکن است گاه دچار این احساس‌ها بشوند.

در خلاصه داستان این اثر آمده است: با احساس‌های مختلفی که داری آشنا بشو و درباره این‌که چرا این احساس‌ها در بدن ما به وجود می‌آیند و ما چطور می‌توانیم جلوشان را بگیریم که زیادی بزرگ نشوند، بیشتر یاد بگیریم. بعضی وقت‌ها ممکن است عصبانی شوی و بعضی وقت‌ها ممکن است خوشحال باشی اما مهم‌ترین چیز این است که احساست را بشناسی.

«احساس افتخار می‌کنم؛ چرا امروز احساس غرور می‌کنم؟»

در کتاب «احساس افتخار می‌کنم» ستاره پرافتخار به کودکان می‌آموزد که چه چیزهایی به آن‌ها احساس افتخار می‌دهد و تشویق می‌شوند تا از دستاوردها و موفقیت‌های‌شان لذت ببرند و نسبت به استعدادهای‌شان حس اعتماد به نفس داشته باشند.

در خلاصه این کتاب آمده است: بعضی وقت‌ها احساس می‌کنی یک ستاره درون تو می‌‎درخشد. احساس افتخار خیلی خوشایند است. دوست داری درباره این‌که احساس افتخار چه جور احساسی است، چرا مهم است و چطور می‌توانی به خودت و دیگران افتخار کنی بیشتر یاد بگیری؟ این کتاب برای وقتی که احساس می‌کنی یک ستاره کوچک و درخشان هستی عالی است.

«من عصبانیم؛ چرا امروز احساس می‌کنم عصبانی هستم؟»

در کتاب «من عصبانیم» شعله کوچولو به بچه‌ها می‌گوید که بهترین راه برخورد با احساس عصبانیت چیست و وقتی آدم عصبانی می‌شود چه تغییراتی در بدنش اتفاق می‌افتد.

در خلاصه این اثر آمده است: بعضی وقت‌ها احساس می‌کنی که می‌خواهی منفجر شوی. عصبانیت احساس خوشایندی نیست. دوست داری درباره این‌که عصبانیت چه جور احساسی است، چرا در بدن ما به وجود می‌آید و چطور می‌شود جلو آن را گرفت تا زیادی بزرگ نشود یاد بگیری؟ این کتاب برای وقت‌هایی که احساس می‌کنی داری از عصبانیت دیوانه می‌شوی خیلی خوب است.

«من خوشحالم؛ چرا امروز احساس خوشحالی می‌کنم؟»

در کتاب «من خوشحالم» خورشید خانم خوشحال به کودکان می‌آموزد که احساسات‌شان گاهی اوقات صدای بلندی دارد و گاهی هم بی‌سروصداست. به کودک کمک می‎‌کند تا بداند حتی اگر الان هم احساس خوشحالی نمی‌کند ولی این احساس خوب دوباره می‌تواند برگردد.

در خلاصه داستان این کتاب آمده است: بعضی وقت‌ها نمی‌توانی جلو خندیدن و لبخند زدنت را بگیری. خوشحالی همین احساس خوب و دوست‌داشتنی است! دوست داری درباره این‌که خوشحالی چه جور احساسی است، چرا در بدن ما به وجود می‌آید و همه چیزهایی که می‌توانند خوشحالت کنند یاد بگیری؟

«من غمگینم؛ چرا امروز احساس می‌کنم ناراحتم؟»

در کتاب «من غمگینم» ابر بارانی کوچولو به کودکان نشان می‌دهد که غمگین و ناراحت بودن اشکالی ندارد. کتاب همچنین به کودکان یاد می‌دهد چطور می‌توانند قبل از این‌که احساس غم و ناراحتی خیلی بزرگ شود جلو آن را بگیرند.

در خلاصه این اثر آمده است: بعضی وقت‌ها احساس می‌کنی ابرهای بزرگ خاکستری همه جای آسمان را گرفته‌اند. غمگین بودن حس خوب و خوشایندی نیست. دوست داری درباره این‌که غم و ناراحتی چه جور احساسی است، چرا در بدن ما به وجود می‌آید و چطور می‌شود جلو آن را گرفت تا زیادی بزرگ نشود یاد بگیری؟

برای سفارش این کتاب می‌توانید با پخش مدادآبی ۰۲۱۸۸۳۵۶۴۳۶ تماس بگیرید یا از طریق سایت دیجی‌کالا آن را خریداری کنید.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید