انصاری: ۲۲ بهمن سنگ محک رفتار مسئولین است

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: گفتار و رفتار کارگزاران را با شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بسنجیم.

غلامرضا انصاری در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: ۲۲ بهمن‌ماه یادآور ایثار، از خود گذشتگی و سرافرازی ملت و پیروزی انقلاب اسلامی بود. این روز سنگ محک حرکت های امروزی ما در راستای شعارهای محوری اولیه انقلاب است و باید تلاش نمود که حرکت‌ها، رفتارها گفتارها و کردار حکومت با خواست ملت در ۲۲ بهمن ۵۷ مطابقت داشته باشد.
وی افزود: یکی از شعارهای محوری و اصلی انقلاب استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بود. امروز و هر روز و در هر زمان و مکان باید گفتار و رفتار کارگزاران را با این محک بسنجیم و ببینیم که در رابطه با استقلال کشور، آزادی مردم و جمهوریت نظام چگونه عمل می شود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: یکی دیگر از شعارهای محوری انقلاب نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی بود.  رژیم گذشته برای مقابله با مارکسیسم و شرق ستیزی تمام کشور را در اختیار غرب خصوصاً امریکا قرار داده بود، به گونه‌ای که سفرای امریکا و انگلستان تعیین کننده سیاست ها، رفتار و کردار شاه و کلیت دولت و نظام گذشته بودند. بعد از انقلاب با توجه به شرایط پیش آمده و سلطه ۵۰ ساله آمریکا، شعار مبارزه با امپریالیسم جزء شعارهایی بود که مردم در کردار و رفتار خودشان بروز و ظهور دادند.  امروز ما باید بسنجیم که در رابطه با  نه شرقی  و نه غربی  و جمهوری اسلامی بودن چقدر پایبندی وجود دارد.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید