انقلاب اسلامی ایران، طلیعه و الگوی بیداری ملت‌های مسلمان است

ایسنا/آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی گفت: انقلاب اسلامی ایران، سرآغاز یک تحول بزرگ و طلیعه و الگویی مناسب برای موج بیداری در میان ملت‌های مسلمان جهان بود.

محمدرضا پورمحمدی در جمع فرماندهان و کارکنان پایگاه شهید فکوری تبریز به مناسبت روز نیروی هوایی، با تبریک دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و دفاع مقدس، گفت: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره)، رویدادی کم‌نظیر و شاید بی‌نظیر در تاریخ معاصر محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران، یک انقلاب ارزشی است که در 42 سال گذشته همواره مورد حملات و فشارهای غیرانسانی استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل قرار گرفته است.

وی با اشاره به نقش انقلاب در احیای رسالت انسانی و تحول بزرگ در زمینه آزاد زیستن و آزادمردی، اظهار کرد: استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی، شعار همیشگی ملت و نظام ما است و تا خون در رگ ماست با همین عهد و پیمان خود زندگی می‌کنیم.

پورمحمدی با اشاره به اخراج بیش از 40 هزار مستشار نظامی از کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: بسیاری از عرصه‌های سیاسی و اقتصادی ایران قبل از انقلاب در دست مستشاران خارجی بود و این افراد علاوه بر اهانت‌های مختلف به مردم، دارایی‌های کشور را نیز غارت می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: بر این باور هستیم که خون پاک شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی، ریشه تنومند انقلاب اسلامی را بیمه کرده است و تا زمانی که پرچم انقلاب را به دست صاحب اصلی خود برسانیم با روحیه مقاومت و ایثار در زمینه تحقق اهداف انقلاب اسلامی تلاش می‌کنیم.

وی تاکید کرد: در طول 42 سال گذشته، بسیاری از نقشه‌های دشمنان بر ضد ایران اسلامی، نقش بر آب شده و به تناسب افزایش فشارها، خودشان گرفتارتر شده‌اند.

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، استاندار، تحریم‌های استکبار جهانی بر ضد ایران اسلامی و فشارهای مختلف از زمان جنگ تحمیلی را زمینه‌ای برای تحقق اقتصاد بدون نفت در کشور و خودکفایی کامل کشور دانست.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید