تولید روزانه ۵۰ تن کره پاستوریزه در پیشوا 

ایسنا/تهران فرماندار شهرستان پیشوا در حاشیه بازدید رئیس مجلس از کارخانه تولیدی شیر، به تولید روزانه ۵۰ تن کره پاستوریزه در این واحد تولیدی اشاره کرد و گفت: این واحد تولیدی به طور متوسط روزانه ۱۰۰ تن شیر خشک و پرچرب و کم چرب در فاز اول تولید می‌کند.

حسین عباسی در حاشیه بازدید محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی مجلس از کارخانه تولیدی شیر در این شهرستان اظهار کرد: این واحد تولیدی جهت تکمیل زنجیره تولید از مزرعه تا مصرف ایجاد شده تا حضور واسطه گرها و عواملی که در حوزه لبنیات فعالیت غیرمجاز دارند در آن را قطع کند.

عباسی گفت: با احداث این واحد تولیدی لبنی خودکفایی و افزایش در تولید کره از سطح ۲ درصد به میزان ۲۵ درصد را در کارخانه “شیر شمه” را خواهیم داشت.

فرماندار شهرستان پیشوا با بیان اینکه با احداث این واحد تولیدی افزایش انگیزه برای جذب سرمایه‌گذاران در حوزه دامداری و لبنی را در سطح شهرستان خواهیم داشت، افزود: این واحد تولیدی شیر پاستوریزه در زمینی به مساحت ۶۰ هزار متر مربع و با زیربنای ۳۲۷۶۸ احداث شده است.

وی به تولید روزانه ۵۰ تن کره پاستوریزه در این واحد تولیدی اشاره کرد و گفت: این واحد تولیدی به طور متوسط روزانه ۱۰۰ تن شیر خشک و پرچرب و کم چرب در فاز اول تولید می‌کند.

عباسی با بیان اینکه این واحد تولیدی در فاز اول ۲۶۵ نفر اشتغال و در فاز دوم ۱۱۵ نفر را خواهد داشت، افزود: این واحد تولیدی با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.

فرماندار شهرستان پیشوا در ادامه بیان کرد: با توجه به اینکه دشت ورامین از حاصل خیزترین دشت‌های استان تهران است و در حوزه دامداری و دامپروری بسیار فعال می‌باشد؛ می‌توانیم در حوزه تولید مواد اولیه در آینده بسیار نزدیک جزو شهرستان‌های باشیم که محصولات خود را به خارج از کشور صادر می‌کند.

محمد صفاری بزرگترین تولیدکننده دام در شهرستان پیشوا نیز درتوضیح فعالیت این واحد تولیدی به رییس مجلس گفت: با راه اندازی و افتتاح این واحد تولیدی برای بیش از ۴۰۰ نفر به طور مستقیم و حدود ۲۵ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی ایجاد می‌کند.

صفاری افزود: با شروع به کار این واحد تولیدی نیاز کشور در حوزه تولید کره تکمیل می‌شود و نیاز به واردات کره از خارج کشور نیست.

وی تاکید کرد: یکی از مزایای این واحد تولید لبنی این است که مواد اولیه آن از دامداری‌های شهرستان تامین می‌شود.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید