حمایت مالی از شاغلان حوزه صنایع دستی

رئیس کمیسیون بانوان اتاق تعاون از فعالسازی چهار خوشه کسب و کار به مناسبت دهه فجر خبر داد و حمایت مالی از کارگاههای تولیدی صنایع دستی و شاغلان این بخش را خواستار شد.

خاطره استاد رضایی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به فعال شدن دو خوشه مهم شبکه تجارت و تعاون در ایام دهه فجر، اظهار کرد: شبکه تعاون و تجارت به عنوان بازوی اجرایی کمیسیون بانوان اتاق تعاون، پنج خوشه کسب و کار مجزا را تعریف کرده که رشته های صنایع دستی و گردشگری، خدمات درمان،  توان بخشی و سلامت خانواده، مشاغل خانگی و تولیدات کشاورزی روستایی، مسکن و شهرسازی و آموزش و تحقیقات را شامل می شود.

وی ادامه داد: از ۲۸ آبان سال گذشته و همزمان با دیدار فعالان اقتصادی با مقام معظم رهبری، ثبت و تشکیل و راه اندازی رسمی شبکه تعاون و تجارت در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه طی روزهای اخیر و در ایام مبارک دهه فجر فعالیت خود را آغاز کرده است. اهداف عمده شبکه تعاون و تجارت،  شناسایی و ساماندهی تولیدات کالا و خدمات و دانش فنی تعاونی ها با اولویت بانوان در سطح کشور و بررسی مشکلات و موانع عدم حضور توانمند بانوان تعاونگر در عرصه تجارت ملی و فرا ملی است.

به گفته استاد رضایی، کمیسیون بانوان در فاز اول به فعالسازی خوشه های کسب و کار صنایع دستی و گردشگری، مشاغل خانگی و تولیدات کشاورزی اقدام کرده است.

رئیس کمیسیون بانوان اتاق تعاون در عین حال از افتتاح نخستین نمایشگاه و فروشگاه ملی صنایع دستی و مشاغل خانگی خبر داد و حمایت مالی از کارگاههای تولیدی صنایع دستی و شاغلان و فعالان این حوزه را خواستار شد.

به گفته وی با شیوع کرونا درآمد بسیاری از تعاونی های صنایع دستی و فعالان حوزه گردشگری و بوم گردی به شدت کاهش پیدا کرد و بازار صنایع دستی نیز همچون بازارهای دیگر تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفت.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های صنایع دستی استان تهران گفت: به منظور کاهش ضرر و زیان فعالان و تعاونگران این بخش فروش اینترنتی را در دستور کار قرار دادیم که فعالیت خود را در بستر شبکه های اجتماعی دنبال کنند و پیش بینی تخفیف برای خرید محصولات و صنایع دستی از جمله اقدامات صورت گرفته در جهت حمایت از فعالان و تعاونی های گردشگری و صنایع دستی بود.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید