خرید ۸۰۰ تن میوه برای روزهای پایانی سال و نوروز ۱۴۰۰ در خراسان جنوبی

ایسنا/خراسان جنوبی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از خرید ۸۰۰ تن میوه برای ایام پایانی سال و نوروز ۱۴۰۰ در استان خبر داد.

عباس جرجانی، امروز یکشنبه ۲۰ بهمن به خبرنگاران رسانه‌های گروهی اعلام کرد: با پیشنهاد کمیته تخصصی و راهبری میوه و موافقت کمیسیون تنظیم بازار استان ۸۰۰ تن میوه از نوع سیب و پرتقال برای تنظیم بازار ایام نوروز استان خریداری و در حال ذخیره سازی است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: سیب تأمین شده از نوع زرد و قرمز و پرتقال از نوع والنسیا و تامسون است.

جرجانی، هدف از خرید و ذخیره سازی میوه ایام عید را کنترل قیمت‌ها دانست و بیان کرد: برای متعادل کردن قیمت ­ها و حذف واسطه گری در ایام پایان سال تصمیم به ذخیره سازی میوه شده است و با هماهنگی کمیسیون تنظیم بازار استان از روزهای پایانی سال متناسب با تقاضا در شبکه توزیع قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: امسال با توجه به امسال طرح نظارتی بر بازار عید از ۱۵ بهمن، زودتر از سال‌های قبل و  از ۱۵ بهمن تا ۱۵ فروردین طرح نظارت بر بازار در استان اجرا می‌شود.

جرجانی با اشاره به نزدیک شدن نوروز و تامین کردن میوه شب عید افزود: امسال در نظر داریم با انتخاب ۳ مباشر ۸۰۰ تن میوه تنظیم بازار را تامین و توزیع کنیم.

وی خاطرنشان کرد: پرتقال و سیب دو میوه‌ای خواهند بود که امسال هم در سبد تنظیم بازار شب عید از روزهای پایانی سال تا ۱۵ فروردین توزیع خواهند شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید