خسارت ۲.۵ میلیاردی برف به شبکه برق جاده چالوس

ایسنا/البرز مدیر توزیع برق شرق شهرستان کرج از خسارت دو میلیارد و پانصد میلیون ریالی به تاسیسات شبکه برق بخش آسارا در جاده چالوس خبر داد.

 مظفر خادمی  در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: بارندگی مداوم برف و باران در دو روز گذشته در بخش محور کرج – چالوس در بخش آسارا بیش از دو میلیارد ریال به شبکه توزیع برق اصلی و فرعی‌های آزاد بر، کلوان آویز، شهرستانک، تکیه سپهسالار  خسارت وارد کرد.

وی ادامه داد:  بارش سنگین برف باعث شکسته شدن شش اصله پایه بتونی فشار متوسط، شکسته شدن دو پایه مشبک فلزی فشار متوسط، شکسته شدن سه پایه چوبی فشار ضعیف، سیم پارگی شبکه دو مداره به طول یک کیلومتر، سیم پارگی شبکه تک مداره ۲۵۰ متر و خرابی مقره و یراق آلات شبکه۱۲۰ شده است.

وی افزود: بر اثر این بارندگی حجم زیادی از مقره، سیم و کابل و ابزار نیز دچار خسارت شد.

وی با بیان اینکه تمامی شبکه‌های تخریب شده اصلاح و در حال تعمیر است گفت: با توجه به لزوم تامین برق  مطمئن و پایدار، در اسرع وقت نسبت به پایداری برق اقدام و شبکه‌های آسیب دیده ترمیم و اصلاح شدند.

خادمی تصریح کرد: با تلاش بدون وقفه نیروهای شرکت توزیع برق البرز و با توجه نبود راه دسترسی مناسب، شبکه برق بسیاری از مناطق روستایی و شهری آسیب دیده، پایدار شده است.

وی خاطرنشان کرد: همکاران شرکت توزیع نیروی برق شرق شهرستان کرج در کنار سایر دستگاه‌ها به صورت شبانه روزی با آمادگی کامل در همان ساعات اولیه در محل حضور یافته و نسبت به برقدار نمودن شبکه اقدام کردند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید