درب گرمخانه بانوان کرج در تمام طول سال باز است

ایسنا/البرز ناظر گرمخانه‌های شهرداری کرج گفت: به دلیل شرایط خاص بانوان مراجعه کننده، درب‌های این گرمخانه در تمام طول سال باز است.

جواد غلامی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه پذیرش گرمخانه آقایان از ۱۱ آبان ماه امسال آغاز شده، اظهار کرد: در دهه دوم آبان ماه روزانه بین ۵۰ تا ۶۰ نفر در این گرمخانه پذیرش می‌شدند ولی با سرد شدن هوا آمار پذیرش افزایش یافت و حالا به ۱۳۰ نفر در روز رسیده است.

وی ادامه داد: به طور میانگین، گرمخانه آقایان شهرداری کرج از آبان ماه تا کنون به  معادل حدود ۱۳ هزار مراجعه کننده خدمات رسانی کرده است.

وی با اشاره به وضعیت گرمخانه بانوان نیز توضیح داد: به دلیل شرایط خاص بانوان مراجعه کننده، درب‌های این گرمخانه در تمام طول سال باز است.

غلامی تاکید کرد: از ابتدای سال تا کنون گرمخانه بانوان به معادل بیش از ۹ هزار نفر خدمات رسانی کرده است.

ناظر گرمخانه‌های شهرداری کرج گفت: ظرفیت گرمخانه بانوان ۶۰ نفر است و همیشه بین ۱۰ تا ۱۵ تخت خالی در این مجموعه وجود دارد تا در مواقع اضطراری مورد استفاده قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه در گرمخانه‌های کرج به همه مراجعه کنندگان یک وعده شام گرم و صبحانه داده می‌شود، افزود: ضدعفونی این دو گرمخانه سه بار در هر هفته انجام می‌شود تا پروتکل‌های بهداشتی جهت پیشگیری از شیوع کرونا رعایت شده باشد.

این مسئول اضافه کرد: علاوه بر این، دمای بدن همه مراجعان قبل از ورود به گرمخانه با تب سنج اندازه گیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه به زودی عملیات ساخت سومین گرمخانه شهرداری آغاز می شود، اضافه کرد: برای این کار زمینی اختصاص داده شده و پیش بینی می شود بعد از پایان آزمایش‌های خاک آن، عملیات ساخت در سال آینده آغاز شود.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید