دستگاه CNC پنج محور همزمان دنتال کشور برای اولین بار در مرکز رشد دانشگاه سهند تبریز، رونمایی شد

ایسنا/آذربایجان شرقی محصول فناورانه (دسـتگاه CNC دنتال با تکنولوژی تراش دنتال پنج محوره) که برای اولین بار در کشور توسـط شـرکت مسـتقر در مرکز رشـد دانشـگاه صـنعتی سـهند طراحی و سـاخته شـده است، رونمایی شد.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان مبتکران مکاترونیک ارک در حاشیه رونمایی از دستگاه cnc، در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که این دستگاه در زمینه‌های دندان پزشکی و نظامی کاربرد دارد، اظهار کرد: محصول فعلی به صورت تخصصی برای دندان سازی، ساخت فریم‌ها و ایمپلنت‌های دندانی به کار می‌رود.

محمد نظامی فر ادامه داد: استفاده از این دستگاه باعث ارتقای محصولات خروجی می‌شود همچنین انجام کارها به صورت دستی بسیار غیرممکن است که با کمک این دستگاه می‌توان زمان تولید را کاهش و میزان دقت و کیفیت را افزایش داد.

وی با بیان این‌که دسـتگاه CNC دنتال با تکنولوژی تراش دنتال پنج محوره توسط تیم علمی بخش‌های مکانیک، الکترونیک و نرم افزار دانشگاه سهند تولید شده است، گفت: هزینه‌ی صرف شده برای تولید این دستگاه حدود 400 میلیون تومان بوده است درحالی که تولید نمونه‌های مشابه خارجی این دستگاه سه الی چهار برابر این دستگاه هزینه دربردارد.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان مبتکران مکاترونیک ارک تاکید کرد: تولید این دستگاه در داخل کشور سالانه از خروج شش میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری می‌کند اگر حمایت‌های لازم برای تولید انبوه این دستگاه انجام شود قطعا این دستگاه باعث اشتغال زایی افراد خواهد شد، در حال حاضر این دستگاه باعث اشتغال زایی بالغ بر 20 نفر به صورت مستقیم و 50 نفر به صورت غیرمستقیم شده است.

دستگاه CNC پنج محور همزمان دنتال کشور برای اولین بار در مرکز رشد دانشگاه سهند تبریز، رونمایی شد

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید