لاپید: به احتمال بسیار زیاد مذاکرات وین به نتیجه می‌رسد/ توافق نتیجه مطلوبی برای ما ندارد

وزیر امورخارجه رژیم صهیونیستی ضمن طرح ادعاهایی درباره مذاکرات وین گفت که ایران و قدرت های جهانی مایل به احیای برجام هستند و به احتمال بسیار زیاد این اتفاق رخ خواهد داد.

به گزارش ایسنا، به نوشته تایمز آو اسرائیل، یائیر لاپید وزیر امورخارجه رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) در یک کنفرانس خبری گفت: ارزیابی ما این است که ایران و قدرت های جهانی مایل به احیای برجام هستند و به نظر می آید که این اتفاق به زودی روی دهد.

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد: نخست‌وزیر، وزیر دفاع و من گفته‌ایم که با هیچ توافقی مخالف نیستیم و یک توافق خوب، خوب است. مذکرات متمرکزی درباره این که توافق خوب شامل چه چیزهایی‌ است، در جریان است. جهان، از جمله طرفین مذاکرات [به مواضع اسراییل] گوش می‌دهد.

 

لاپید در ادامه ادعاهای خود گفت: از نظر ما مذاکرات وین به نتیجه مطلوبی برای اسرائیل دست نخواهد یافت اما به طور مداوم در تلاشیم با کمک کسانی که در آن دخیل هستند، نتیجه را برای اسراییل بهبود ببخشیم.

 

وی همچنین ادعا کرد که طرفین توافق هسته ای بیش از گذشته موضع اسراییل درقبال موضوع هسته‌ای ایران و این مذاکرات را جدی می‌گیرند.

 

به نوشته این روزنامه صهیونیستی، راب مالی نماینده آمریکا در امور ایران نیز به تازگی با یک مقام ارشد وزارت امورخارجه رژیم صهیونیستی درباره مذاکرات ایران و سایر طرف های برجام رایزنی کرده است.

 

به گزارش ایسنا، دور هشتم مذاکرات ایران و ١+٤ با هدف رفع تحریم های ظالمانه آمریکا علیه کشورمان و بازگشت واشنگتن به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به تازگی در وین آغاز شده است.

 

مذاکرات دور هشتم از روز جمعه هفته گذشته تا امروز (دوشنبه) به مدت سه روز به دلیل تعطیلات سال نو میلادی متوقف شده بود.

 

علی باقری رئیس هیات مذاکره کننده کشورمان نیز قرار است در همین راستا ساعت ۱۵ به وقت وین با انریکه مورا هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام در دیداری دوجانبه گفت وگو کند.

 

پس از این دیدار وی با روسای هیات های مذاکره کننده سه کشور اروپایی در گروه ۱+۴ به طور مشترک دیدار خواهد داشت.

منبع: ايسنا

دیدگاهتان را بنویسید