مخالف هرگونه توسعه بدون ایجاد زیرساخت‌های لازم در شهر سهند هستیم

ایسنا/آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی گفت: مخالف هرگونه توسعه بدون ایجاد زیرساخت‌های لازم در شهر سهند هستیم و باید شهرداری و شورای شهر نیز در این زمینه با نگرش تخصصی عمل کنند.

محمدرضا پورمحمدی در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهرهای اسکو و سهند، با تاکید بر تسریع در تکمیل زیرساخت‌های مورد نیاز در اسکو و شهر جدید سهند، خواستار تکمیل پروژه‌های نیمه‌ تمام در شهر جدید سهند شد.

وی ادامه داد: ایجاد و احداث هرگونه پروژه جدید، باید پس از تکمیل پروژه‌های قبلی انجام شود وگرنه منابع مالی، دردی را دوا نکرده و باعث نیمه کاره ماندن اکثر پروژه‌های عمرانی می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌ ریزی‌های انجام ‌گرفته برای استقرار واحدهای دانش‌بنیان و کاربری‌های تفریحی و اجتماعی در حاشیه بزرگراه تبریز- سهند، تأکید کرد: باید با هرگونه ساخت‌ و ساز غیرمجاز در این منطقه و سوءاستفاده‌های احتمالی برخورد شود.

پورمحمدی افزود: شرکت عمران شهر جدید سهند باید به تمامی تعهدات خود در سهند عمل کرده و با همکاری دستگاه‌های دولتی، مشکلات فعلی در این منطقه را کاهش دهد.

وی با بیان این‌که اسکو از جمله شهرستان‌های تاریخی و فرهنگی استان است که نقش مهی در حرکت پرشتاب استان به سمت توسعه دارد، افزود: با وجود تمامی مشکلات، تعامل بسیار خوبی در بخش‌های مختلف استان وجود دارد که شهرستان اسکو نیز از این امر مستثنی نیست.

علیرضا منادی، نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، رضی‌منش، فرماندار اسکو و اعضای شوراهای اسلامی و شهرداران اسکو و سهند نیز در این جلسه به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود در موضوعات مختلف پرداختند.

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، ممانعت از تغییر کاربری باغات و حفر قنوات جدید، تسریع در تکمیل مراکز درمانی و بیمارستانی در شهر جدید سهند، برنامه ریزی و پیگیری برای تامین آب شرب شهر جدید سهند از محل خط لوله انتقال آب زرینه رود از مهم‌ترین موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید