Panos Panay, Corporate Vice President for Surface Computing demonstrates the new Microsoft Surface Studio computer at a live event in the Manhattan borough of New York City

به گزارش پین خبر و به نقل از رویترز 27 سپتامبر (رویترز) – Panos Panay، مدیر سابق محصولات مایکروسافت (MSFT.O) رهبری واحد مبارزه آمازون (AMZN.O) را که مسئول محصولات الکسا و اکو این شرکت است، بر عهده خواهد داشت.

آمازون روز چهارشنبه اعلام کرد که پانای که بیش از 19 سال در مایکروسافت بود و هدایت خط تولید رایانه های سرفیس را بر عهده داشت، در ماه اکتبر این نقش جدید را برعهده خواهد گرفت.

او جایگزین دیو لیمپ، کهنه کار آمازون خواهد شد، که در اواخر سال جاری اعلام کرد قصد دارد از سمت خود کناره گیری کند و به دیگر مدیران قدیمی بخش که سال گذشته شرکت را ترک کردند، ملحق شد.

اگرچه در امپراتوری گسترده آمازون نسبتاً کوچک است، اما واحد دستگاه به طور نمادین به عنوان یک مرکز آزمایش گجت و چهره عمومی الکسا از طریق دستگاه های دستیار صوتی مهم بوده است.

آمازون بدون ارائه ارقام اعلام کرده است که تجارت دستگاه ها و خدماتش سودآور نیست.

برخی از کارگران واحد سخت‌افزار که با رویترز مصاحبه کردند، گفتند که روحیه این بخش در میان کاهش کارکنان و خط لوله‌ای از دستگاه‌هایی که در حال توسعه هستند، ضعیف شده است.

پانای که اخیراً بر راه اندازی سیستم عامل ویندوز 11 نظارت داشته است، هم در زمینه سخت افزار و هم در خدمات یکپارچه تجربه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید