نصرتی: فدراسیون فوتبال در پنج سال اخیر روند نزولی داشت

یک پیشکسوت فوتبال می‌گوید فدراسیون فوتبال با مدیریت “کجدار و مریز” روند نزولی را طی کرده است.

محمد نصرتی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اعلام فهرست نهایی نامزدهای فدراسیون فوتبال گفت: چهار نامزد مورد تایید و وثوق اهالی ورزش هستند. هاشمی، آجرلو، عزیزی خادم و علی کریمی از افراد شناخته شده در ورزش هستند. به نظرم هر چهار نامزد انرژی و انگیزه خوبی دارند برای فعالیت دارند و به جز علی کریمی، سه نامزد دیگر در برهه‌ای نامزد انتخابات فوتبال بوده‌اند.

او خاطرنشان کرد: البته در مقطع کنونی انگیزه اکتفا نمی‌کند. تخصص بسیار مهم است و از طرفی باید پای صحبت نامزدها نشست و به برنامه‌های آن‌ها گوش داد. این چهار نامزد برای من عزیز هستند و سابقه همکاری هم با برخی از آن‌ها دارم. روی صحبت بنده مجمع فدراسیون فوتبال است که تصمیم نهایی را می‌گیرند. به نظرم اگر به علی کریمی رای دهند، این اتفاق نقطه عطفی در فوتبال ما خواهد بود.

بازیکن سابق تیم ملی ایران با اشاره به دلایل انتخاب علی کریمی اظهار کرد: من از نزدیک او را می‌شناسم. نه نیاز مالی دارد و نه دنبال شهرت است. او هیچ چشم‌داشتی به منابع مالی ندارد. کریمی با توجه به سالیان طولانی حضور در فوتبال، به دنبال رفع مشکلات است. از وقتی که فوتبال را در زمین‌های خاکی مارلیک کرج شروع کردد و در اوج فوتبالش به بایرن مونیخ رفت، مشکلات را ارزیابی کرده است و قصد اجرای برنامه‌هایش را دارد. او در کنار خود مهدی مهدوی‌کیا و سعید دقیقی را هم دارد که هر کدام در حوزه فوتبال آکادمیک و زیرساخت‌ها توانمند هستند. قطعا او از مشاوران خوبی استفاده خواهد کرد. کما اینکه قبل از ورود به این عرصه با دکتر دادکان مشورت کرده است.

نصرتی درباره فضای حاکم بر مجمع فدراسیون فوتبال گفت: بخش اعظمی از اعضای مجمع افراد وابسته به نهادهای مختلف هستند. اساسنامه فدراسیون فوتبال اصلاحاتی داشته اما همچنان مشکلاتی موجود است. امیدوارم اعضای مجمع انتخابی کنند که به فوتبال ایران کمک کند و دنبال منافع شخصی نباشند. علی کریمی فرزند مملکت است. البته قصد جسارت به سایر نامزدهای دیگر را ندارم. من با آقای آجرلو هم کار کردم. آقای هاشمی‌طبا هم سال‌ها در عرصه‌های مهم مانند کمیته ملی المپیک فعالیت کرده است. امیدوارم اعضای مجمع سیاست را کنار بگذارند و دنبال منافع ملی باشند.

این کارشناس فوتبال با بیان اینکه مشکلات کنونی فوتبال ایران ظرف یکی‌، دو سال آینده برطرف نخواهد شد گفت: وضعیت کنونی نیاز به حدود ۱۰ سال زمان دارد. تیم مدیریتی فدراسیون فوتبال باید یک چشم انداز را ترسیم کنند و با ایجاد ساختار مناسب، با رفتن افراد وضعیت فدراسیون آشفته نشود.

نصرتی با اشاره به نبود زیرساخت‌های لازم برای برگزاری مسابقات فوتبال اظهار کرد: ما چه نیازی داریم که ورزشگاه جدید بسازیم؟ در خارج از ایران و در اروپا هم استادیوم‌های قدیمی خود را به خوبی نگهداری می‌کنند و در صورت نیاز، عملیات بازسازی را انجام می‌دهند. در ایران هم ورزشگاه‌های قدیمی و با ریشه وجود دارد که به حال خود رها شده‌اند. امیدوارم روزی را ببینم که استادیومی داشته باشیم با چمن‌طبیعی مناسب، سرویس بهداشتی و رستوران‌های خوب که برای زمان تفریح خانواده‌ها مناسب باشد. آرزویم این است چند ورزشگاه در حد ورزشگاه‌های کشورهای حوزه خلیج فارس داشته باشیم.

وی با اشاره به عملکرد فدراسیون فوتبال و هیات رئیسه در پنج سال گذشته گفت: من قصد ورود به جزییات را ندارم اما وضعیت تیم ملی گواهی بر عملکرد مسئولان است. این تیم الان در گروهش وضعیت خوبی ندارد و کارمان برای حضور در جام جهانی سخت است. قراردادهای بد و از دست دادن میزبانی‌ها در ایران از دیگر مشکلاتی است که باعث شده فوتبال ایران رو به عقب حرکت کند. ما با این مدیریت “کجدار و مریز” روند نزولی را طی کردیم. اینکه مشکلات قراردادهای خارجی را با ممنوعیت ورود خارجی‌ها مرتفع کنیم، صورت مسئله را پاک کرده‌ایم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید