31  مددجوی جرایم مالی و غیرعمد از زندان های استان کرمان آزاد شدند

ایسنا/کرمان همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، 31 مددجوی جرائم مالی و غیرعمد از زندان های استان کرمان آزد شدند.

“یدالله موحد” در مراسم مرحله سوم نهضت آزادسازی محکومان جرایم مالی غیرعمد زندان های استان کرمان با اشاره به اینکه یکی از ابعاد سیره سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی کمک به افراد نیازمند بوده است، افزود: بسیاری از افراد به دلیل فقر، شرایط اقتصادی و اتفاقات ناگواری که در زندگی هر انسانی ممکن است رخ دهد، در زندان ها هستند و خانواده آنها با دشواری های بیشماری روبه رو می شوند و از این رو، افراد و خیرانی که زمینه آزادی این افراد را فراهم می کنند، حتما در پیشگاه خداوند متعال ماجور خواهند بود.

وی با گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی، گفت: انقلاب اسلامی ایران با رهبری یک عالم فرزانه دینی و با همت بلند و جانفشانی یک ملت بزرگ و مبتنی بر ارزش های دینی شکل گرفت.

موحد با اشاره به ماهیت و ویژگی های ذاتی انقلاب اسلامی، عنوان کرد: استکبار ستیزی، استبداد زدایی، آزادی بخشی و استقلال طلبی از ویژگیهای مهم انقلاب اسلامی ایران به شمار می رود.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران، با ماهیت ضد استکباری و ضد استعماری خود نوری را در دل آزادی خواهان و ملت های آزاده جهان شعله ور کرد که نظام سطله و صهیونیستی هیچگاه نمی توانند آن را برتابند.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان ادامه داد: حرکت جهانی انقلاب اسلامی ایران با تمامی منافع رژیم های غاصب و استکباری جهان در تضاد است و از همین رو است که آنها از اوایل پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاکنون، همواره با آن در ستیز بوده اند تا آن را به شکست برسانند اما این نظام و ملت با پشتوانه الهی و آرمان های مقدس، بلند و متعالی خود 42 سال برای حفظ این نظام و رسیدن به اهداف الهی و متعالی تلاش کرده اند و هیچگاه کوتاه نیامده اند.

موحد یادآور شد: دشمنان این نظام الهی در طول سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تمامی توطئه ها از جمله تحریم، تحمیل جنگ، کودتا و انواع دسیسه ها و اقدامات ظالمانه را علیه این نظام به کار گرفته اند اما این کشور و نظام همچنان بر آن عهد و پیمان خود باقی مانده اند و مسیر خود را ادامه می دهند و دستاوردهای بسیار مهمی را نیز به دست آورده اند و انشاءالله از این پیچ و موانع صعب و سختی که استکبار فراروری انقلاب قرار داده نیز عبور می کنند و به سمت اهداف شهدا پیش خواهند رفت.

“رمضان امیری” مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان کرمان نیز در این مراسم گفت: در راستای اجرای سه مرحله از نهضت آزادسازی محکومان جرایم مالی و غیرعمد در مجموع 239 نفر آزاد شده اند.

وی بیان کرد: مجموع بدهی این افراد 128 میلیارد تومان بوده است که قریب 100 میلیارد تومان با همکاری بسیجیان و مقامات قضایی رضایت حاصل شده است که جای تقدیر دارد.

امیری افزود: در روز جاری زمینه آزادی 31 نفر از مددجویان جرایم مالی و غیرعمد از زندان های استان کرمان آزاد می شوند که از این تعداد چهار نفر از بانوان هستند.

مدیرکل زندان های استان کرمان تاکید کرد: در حال حاضر 144 نفر از محکومان مالی و غیرعمد در زندان های استان کرمان حضور دارند که بر مبنای همکاری و همراهی می توان زمینه آزادی این افراد را نیز فراهم کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید