اتحادیه فوتبال انگلیس عاجز از برخورد با نژادپرستی

اتحادیه فوتبال انگلیس از دولت درخواست کرد تا با وضع قوانینی به این اتحادیه برای مبارزه با نژادپرستی کمک کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، توهین‌های نژادپرستی هواداران فوتبال در شبکه‌های مجازی علیه بازیکنان سیاه پوست در لیگ برتر انگلیس افزایش چشمگیری داشته است و باشگاه ها و اتحادیه فوتبال انگلیس از برخورد با این افراد عاجز ماندند و به همین خاطر از دولت درخواست کردند تا با وضع قوانین و جریمه، به آنها برای مبارزه با این افراد کمک کنند.

بازیکنان سیاه پوست لیگ برتر اعتراض زیادی به این توهین‌ها در شبکه‌های مجازی کردند و در این بین اتحادیه فوتبال نتوانسته است قانون شفاف و روشنی برای مقابله با این پدیده زشت وضع کند.

اتحادیه فوتبال انگلیس نیز که در این سال ها تنها با صدور بیانیه به اقدام علیه نژادپرستی در فوتبال انگلیس پرداخته است این بار اعلام کرد هر چه صبر کردیم بس است و دیگر نباید دست روی دست گذاشت و می خواهیم جریمه ها را مشخص کنیم و به صورت خیلی جدی با این پدیده مبارزه کنیم.

حالا باید دید دولت چگونه خواهد توانست پدیده نژادپرستی را در بین مردم بریتانیا کنترل کند و چه قوانینی را برای آن وضع خواهد کرد.

با برگزاری بازی‌های بدون تماشاگر، اکنون توهین های نژادپرستی به صورت آن لاین در شبکه های مجازی صورت می گیرد و افراد مختلف به بازیکنان سیاه پوست رقیب توهین‌های نژادپرستی می کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید