ادامه اعتراضات در استان‌های عراق علیه فساد

ده ها تن از شهروندان عراقی عصر یکشنبه با تظاهرات در استان های واسط و ذی قار بار دیگر علیه فساد اعتراض کرده و خواهان مشخص شدن سرنوشت فعال ربوده شده عراقی شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق، ده‌ها عراقی پل الحضارات در شهر الناصریه، مرکز استان ذی قار را بستند.

معترضان عراقی با بستن این پل و آتش زدن لاستیک‌ها، مشخص شدن سرنوشت سجاد العراقی، فعال سیاسی ربوده شده را خواستار شدند.

در ادامه اعتراضات نیروهای امنیتی عراق وارد عمل شده و موفق شدند این پل را باز کنند.

درگیری‌هایی نیز میان معترضان و نیروهای امنیتی در میدان الحبوبی شهر الناصریه شکل گرفت که دو تن از شهروندان زخمی شدند.

همچنین صدها عراقی در استان واسط واقع در جنوب عراق با راه‌اندازی تظاهرات، از مسؤولان این استان خواستند به دلیل سوء مدیریت و فساد استعفا دهند.

معترضان با آتش زدن لاستیک خودروها، برخی خیابان‌های اصلی شهر الکوت (مرکز استان واسط) را بستند و با سر دادن شعارهایی از محمد المیاحی، استاندار واسط و معاونانش خواستند با تمام شدن مهلت یک هفته‌ای که جنبش مردمی برای آنها تعیین کرده بود، فورا استعفا دهند.

مراد الحمیدی، از این تظاهرکنندگان گفت: کمیته هماهنگی اعتراضات مردمی در واسط دعوت کرد پس از اتمام مهلتی که برای استاندار و معاونانش جهت استعفا تعیین شده، اعتراضات از سر گرفته شوند.

الحمیدی افزود: مسؤولان دولت به خواسته‌های مردم توجه نمی‌کنند و به فساد و سوء مدیریت ادامه می‌دهند اما اعتراضات استان تا زمان استعفای مسؤولان فاسد هرگز متوقف نخواهند شد.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید