افتتاح فاز نخست طرح سرمایه‌گذاری تولید دام سبک گوسفندی در زنجان

ایسنا/زنجان رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: طرح سرمایه‌گذاری در بخش تولید دام سبک گوسفندی استان با ظرفیت پرورش ۱۰۰ هزار راس دام سبک در خدابنده بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

جواد تاراسی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با طرح سرمایه‌گذاری تولید دام سبک گوسفندی در استان زنجان، اظهار کرد: طرح سرمایه‌گذاری تولید دام سبک گوسفندی با ظرفیت پرورش ۱۰۰ هزار راس دام سبک در شهرستان خدابنده اجرا می‌شود که در فاز نخست این طرح با تایید معاونت تولیدات دامی جهادکشاورزی استان ۶۳ هزار راس دام سبک پرورش داده می‌شود و در حال اجرا است.

وی در رابطه با میزان سرمایه‌گذاری فاز نخست طرح سرمایه‌گذاری تولید دام سبک گوسفندی در شهرستان خدابنده، افزود: در فاز نخست این طرح بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده و تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

این مسئول، از افتتاح فاز نخست طرح سرمایه‌گذاری تولید دام سبک گوسفندی استان زنجان در اردیبهشت‌ماه سال آتی خبر داد و تصریح کرد: گفتنی است گوشت قرمز تولیدی در این استان به سایر استان‌های کشور نیز ارسال خواهد شد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با اشاره به بی‌نظیر بودن طرح سرمایه‌گذاری پرورش اصلاح‌ نژاد در کشور، خاطرنشان کرد: تا پایان امسال در فاز نخست این طرح ۵۰۰۰ راس دام به روش اصلاح نژاد پرورش داده می‌شود. اصلاح ‌نژاد گوسفند افشاری از طرح‌های مهم سازمان جهادکشاورزی استان بوده و دامداران می‌توانند برای اجرای این طرح، تسهیلات با کارمزد پایین دریافت کنند.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید