اهمیت نیروی انسانی برای کارفرمایان و مسئولان تبیین شود

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محمد چکشیان در اولین نشست منطقه‌ای معاونت فرهنگی، اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ادارات کل منطقه یک گفت: با هم‌اندیشی و گفت‌وگو  می‌توان برای آینده هدف‌گذاری کرد؛ در حال حاضر با توجه به اینکه رویکرد یکسانی وجود ندارد در ساختارها مشکل جدی دیده می‌شود.

معاون فرهنگی، اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: برای مشکلات فرهنگی، اجتماعی و ورزشی تاکنون 40 مساله احصا و 14 محور اصلی برای آن‌ها تعیین و سند راهبردی این حوزه تدوین شده و در آن آسیب‌های اجتماعی هم مد نظر قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: سند راهبردی فرهنگی، اجتماعی و ورزشی تدوین شده باید به صورت سالانه در کارگروه‌های تخصصی بروزرسانی شود.

این مسئول بیان کرد: در نشست‌های منطقه‌ای ضمن افزایش تعامل، برای رسیدن به نتایج کاربردی، اولویت‌ها در نشست‌های تخصصی بررسی و با کارگروه‌ها راهکارهای مسابل بررسی خواهد شد؛ همچنین برنامه‌های سال جاری در عرصه‌های مختلف تبیین می‌شود.

وی تاکید کرد: در استان‌ها تجربه‌های ارزشمندی وجود دارد که درصورت تدوین و انتقال درست می‌توان به نتایج خوبی دست پیدا کرد؛ حتی این موارد قابل تدریس هم خواهد بود.

معاون فرهنگی، اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: لازم است جایگاه فرهنگی و ورزشی را به خوبی برای مسئولان تبیین کنیم؛ در غیر این صورت آسیب خواهیم دید.

وی اظهار کرد: لازم است کارفرمایان نسبت به آسیب‌های اجتماعی توجه داشته باشند تا سلامت و بهره‌وری نیروی کار تحت الشعاع قرار نگیرد وباید در این راستا اقدامات جدی صورت گیرد.

در این نشست مدیران کل تهران، البرز، قم، سمنان، مازندران و گلستان حضور داشتند و برای اجرای بهتر امور کارگروه‌های تخصصی تشکیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید