بارش شدید برف، برق ۱۵ روستا را در بویراحمد قطع کرده است

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد سرپرست اداره برق شهرستان بویراحمد در استان کهگیلویه و بویراحمد از قطع برق ۱۵ روستا در بخش لوداب این شهرستان بدلیل بارش شدید برف، سقوط پایه ها و پارگی شبکه های توزیع طی روز گذشته تاکنون خبر داد.

“غلام حسن پردال ” افزود: برق ۱۵ روستا با جمعیت خانواری حدود ۴۰۰ خانوار هم اکنون بدلیل بارش شدید برف، سقوط بیش از ۱۰ اصله پایه برق و پارگی شبکه های توزیع برق در بخش لوداب شهرستان بویراحمد قطع است.
وی با تشریح موقعیت جغرافیایی این روستاها در بخش لوداب شهرستان بویراحمد، تصریح کرد: محور ارتباطی و دسترسی به این روستاها متاسفانه قطع و بازگشایی محور نیز به سختی در حال انجام است.
سرپرست اداره برق شهرستان بویراحمد در استان کهگیلویه و بویراحمد از اعزام ۲ اکیپ عملیاتی و اتفاقاتی برای تامین برق پایدار به این روستاها خبر داد و اظهار کرد: متاسفانه شرایط جاده دسترسی به این روستاها بسیار سخت و اکیپ های اعزامی منتظر بازگشایی محور ارتباطی هستند.
پردال تاکید کرد: در برخی از روستاهای برف گیر بخش لوداب شهرستان بویراحمد ارتفاع برف به بیش از ۵۰ سانتی متر آن هم در جاده های خاکی رسیده که بدلیل نبود جاده دسترسی مناسب، مشکلات فراوانی برای تامین برق پایدار مشترکین برای ما فراهم کرده است.
وی فاصله مکانی روستاهای بی برق بخش لوداب در شهرستان بویراحمد تا مرکز این بخش را حدود ۸۰ کیلومتر ذکر و بیان کرد: خدمات رسانی به روستانشینان در شرایط این چنینی و نبود محور ارتباطی بطور حتم نیازمند همکاری سایر دستگاههای خدمات رسان چون حوزه راه و ترابری است.
به گزارش ایسنا، سرپرست اداره برق شهرستان بویراحمد در استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: متاسفانه این روستاها از نعمت گاز هم برخوردار نبوده و بارش شدید برف روز گذشته و سرمای سخت و کُشنده در بخش لوداب، شرایط نگران کننده ای را برای مردم منطقه بوجود آورده که باید تدابیر ویژه ای اندیشیده شود.
انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید