بازگشایی گذرگاه رفح برای مدت نامعلوم

مصر اعلام کرد، به دستور عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور این کشور گذرگاه مرزی رفح در حدفاصل مصر و نوار غزه برای حمایت از شهروندان فلسطینی بازگشایی شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، همزمان با میزبانی قاهره از مذاکرات میان ۱۵ گروه فلسطینی و در راس آنها دو جنبش فتح و حماس درباره چگونگی برگزاری اولین انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی، پس از سال‌ها برای اولین بار گذرگاه مرزی رفح به صورت نامحدود و تا اطلاع ثانوی بازگشایی شد.

گذرگاه رفح از ۲۷ نوامبر ۲۰۲۰ بسته بوده و در این مدت مسؤولان قاهره به طور استثنا تنها سه روز آن را باز کردند.

گروه‌های مقاومت فلسطین روز پنج‌شنبه ضمن ابراز تعجب از مشکلات مسافران فلسطینی در عبور از گذرگاه رفح، از مسؤولان قاهره خواستند این گذرگاه را همانند گذشته باز کنند.

پیشتر یک رهبر فلسطینی که ترجیح داد نامش فاش نشود، اعلام کرده بود، مساله بازگشایی گذرگاه رفح در نشستی که روز دوشنبه برگزار شدند و دیدارهای مقدماتی پیش از جلسات گفتگو مطرح شد و بر بازگشایی این گذرگاه و اتمام مشکلات فلسطینی‌های گیرافتاده پشت گذرگاه پافشاری بسیاری شد.

طبق اعلام رسانه‌های مصری، در پایان مذاکرات قاهره، گروه‌های فلسطینی شرکت‌کننده از سیسی بابت حمایتش و نظارت بر گفتگوی ملی فلسطین تقدیر و تشکر کردند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید