بانک‌ها جهت مانع‌زدایی از اشتغال همکاری بیشتری کنند

ایسنا/لرستان رئیس دبیرخانه شورای عالی اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر همکاری بیشتر بانک‌ها جهت مانع‌زدایی از اشتغال، تأکید کرد.

قاسم رستم‌پور با اشاره به حضور گروهی از معاونت اشتغال برای بررسی مسائل و مشکلات طرح‌های اقتصادی لرستان، اظهار کرد: گروه ما متشکل‌از شش نفر از متخصصان فضای کسب و کار وزارت تعاون به دستور معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال به استان سفر کردیم.

وی خاطرنشان کرد: طی سه روز حضور در استان، در قالب سه گروه که یکی از اعضای اشتغال اداره‌کار همراه گروه‌ها بود، به ۱۱ شهرستان مراجعه کردیم و در مجموع از ۵۰ بنگاه نیمه تمام و راکد یا مشکل‌دار بازدید مستقیم انجام شد.

رستم‌پور با اشاره به گفت‌وگوی مستقیم با ۲۰۰ کارآفرین لرستانی، بیان کرد: طرح‌ها مورد به مورد ارزیابی و بررسی شد، مواردی قابل پیگیری از طرف وزارتخانه از سایر وزارتخانه‌ها بود، مواردی نیز در محل پیگیری و هماهنگی‌ها برای حل مشکل انجام شد.

رئیس دبیرخانه شورای عالی اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: خیلی از موارد در ستاد رفع موانع تولید استان قابل حل بود، ناهماهنگی بین دستگاه‌های شهرستانی وجود داشت که مقرر شد مواردی که به اشتباه بین دستگاه‌ها رد و بدل شده، تعیین تکلیف شوند.

وی با بیان اینکه برخی مشکل طرح‌ها ملی بوده و نیاز به پیگیری خاص دارد، گفت: برخی قوانین باید اصلاح شوند، یک سری طرح‌ها نیز مسائل بانکی داشت که معضل اصلی بنگاه‌های مشکل‌دار محسوب می‌شد، به‌گونه‌ای که بیش از ۹۰ واحدها درگیر بانک بودند.

رستم‌پور با تأکید بر همکاری بیشتر بانک‌ها جهت مانع‌زدایی از اشتغال، افزود: برداشت اشتباه مسئولان استانی از قوانین بالادستی نیز ملموس است، مواردی که از نظر مدیران شهرستانی و استانی ممنوع بود اما از سوی وزارتخانه‌ها این‌چنین نبود.

رئیس دبیرخانه شورای عالی اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استمرار بررسی موردی طرح‌ها در استان‌های مختلف اشاره و عنوان کرد: رسالت ما هماهنگی دستگاه‌های اجرایی برای ایجاد اشتغال است، طرح‌های مشکل‌دار را پیگیری و از ظرفیت شورای عالی اشتغال برای رفع این موارد استفاده خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید