برف‌روبی با 70 دستگاه ماشین‌آلات در معابر اردبیل

ایسنا/اردبیل شهردار اردبیل گفت: پرسنل زحمتکش شهرداری اردبیل با 70 دستگاه ماشین‌آلات در حال برف‌روبی خیابان‌ها و معابر شهر اردبیل هستند.

محمود صفری ۱۳ دی در جریان عملیات برف‌روبی زمستانی در اردبیل اظهار کرد: به دنبال بارش برف از شب گذشته تاکنون پرسنل شهرداری تلاش می‌کنند تا با برف‌روبی و پاکسازی خیابان‌ها و معابر اصلی شهر در تردد مردم سهولت و راحتی ایجاد کنند.

وی تصریح کرد: 200 نفر نیرو به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کنند تا در کنار برف‌روبی، نمک‌پاشی در برخی مسیرها را نیز انجام داده و امکان تردد ایمن را در شهر اردبیل به وجود آورند.

شهردار اردبیل از همکاری مردم قدردانی کرد و گفت: با توجه به تداوم بارش‌ها امیدواریم شهروندان از پارک کردن خودرو در خیابان‌ها و معابر اصلی خودداری کرده و از ریختن برف منازل خود به کوچه‌ها و خیابان‌ها خودداری کنند تا به سرعت عملیات برف‌روبی در سطح شهر به انجام برسد.

صفری افزود: به نسبت سال‌های گذشته ما کمترین مصرف نمک را در سطح شهر اردبیل برای یخ‌زدایی در نظر گرفتیم و سعی و تلاشمان بر این است تا با تلاش پرسنل و سرعت عمل آنها اجازه مسدود شدن مسیرهای اصلی و معابر عمومی را ندهیم.

 

راه 295 روستا بازگشایی شده است

اما به دنبال بارش دومین برف زمستانی در اردبیل و سایر شهرهای جنوبی استان، در سیزدهمین روز از فصل زمستان در تردد راه‌های روستایی نیز اختلال ایجاد شده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با اعلام اینکه راهداران تلاش می‌کنند تا در مسیرهای اصلی و فرعی اختلالی در ترددها ایجاد نشود، خاطر نشان کرد: در برخی از محورهای مواصلاتی استان کولاک شدیدی را شاهد هستیم که به نظر می‌رسد تداوم آن وضعیت سختی را در عبور و مرور هموطنان و کاهش دید آنها به وجود آورد.

علی صبحی اضافه کرد: از صبح امروز با تلاش راهداران راه 295 روستای استان اردبیل که به دلیل بارش برف مسدود شده بود، بازگشایی شده و تا آخر وقت امروز تلاش بر بازگشایی راه 25 روستای مسدود است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: به دنبال بارش برف در جاده‌ها و محورهای مواصلاتی استان به ویژه در روستاهای دورافتاده امکان بازگشایی برخی از مسیرها به دلیل کولاکی بودن مهیا نخواهد شد که تلاش راهداران بر بازگشایی آنها در روزهای آینده خواهد بود.

اما بارش برف در کنار همه سختی‌ها در تردد و عبور و مرور هموطنان خوشحالی کشاورزان را در زمستان به همراه داشته تا شاهد نزول رحمت الهی در نیمه‌های دی ماه باشند.

این بارش برف که دومین نعمت الهی در 15 روز اخیر به مناطق مختلف استان اردبیل است، در صورت تداوم می‌تواند بخشی از دغدغه‌های خشکسالی را از بین ببرد.

بر اساس اعلام هواشناسی استان اردبیل بارش برف در مناطق مرکزی و جنوبی استان تا آخر وقت فردا ادامه خواهد داشت و از روز چهارشنبه به تدریج از شدت ناپایداری‌ها کاسته خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید