برگزاری «محفل انس با قرآن کریم» به مناسبت دهه فجر در تبریز

ایسنا/آذربایجان شرقی طی مراسمی در راستای گرامیداشت دهه فجر انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به همت اداره کل اوقاف وامور خیریه آذربایجان شرقی، «محفل انس با قرآن کریم» با حضور قاریان، حافظان و چهره‌های برجسته قرآنی و مراکز قرآنی تبریز در آستان مقدس امامزاده سید حمزه(ع) تبریز برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید علی فقیه، رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان در این مراسم، با اشاره به عظمت قرآن به‌عنوان درس زندگی برای همه عصرها و نسل‌ها، انقلاب اسلامی را انقلاب ارزش‌های والای انسانی و الهی دانسته و دفاع از آن را وظیفه همگان عنوان کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدشهاب‌الدین حسینی نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر، بر اهمیت بیان دستاوردهای انقلاب اشاره کرده و بر اهمیت تمدن سازی و زمینه‌سازی برای ظهور منجی عالم بشریت تاکید کرد.

وی با بیان این‌که راه شناخت بزرگی یک انقلاب، شناخت رهبر آن انقلاب است، گفت: انقلاب اسلامی ایران، انقلاب کبیر فرانسه نبود که بعد از ۲۰ سال مبانی خود را گم کند، این انقلاب اسلامی اکنون که وارد چله دوم خود می‌شود، ماحصل آن منشوری است که در اواخر سال ۹۷ به عنوان بیانیه گام دوم توسط خلف شایسته امام (ره) صادر شده است.

به گزارش ایسنا، در ادامه مراسم، قاریان بین المللی و کشوری “حاج ابراهیم عبدی و حاج علیرضارحمانی” با نوای روحبخش قرآن فضای محفل را معطر کرده و گروه‌های تواشیح، همخوانی و مدیحه سرایی به اجرای برنامه پرداختند و در خاتمه مراسم از چهره‌های شاخص قرآنی تجلیل به‌عمل آمد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید