برگزاری مراسم پایانی جایزه «نقد زرین»

مراسم پایانی نخستین دوره جایزه‌ دوسالانه‌ «نقد زرین» اسفندماه برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، قرار بود مراسم پایانی نخستین دوره جایزه دوسالانه دکتر عبدالحسین زرین‌کوب اسفندماه سال گذشته برگزار شود که با توجه به شیوع ویروس کرونا این رویداد ادبی همانند بسیاری از رویدادهای دیگر به بعد موکول شد. اکنون با گذشت تقریبا یک سال دبیرخانه جایزه «نقد زرین» اعلام کرده، مراسم پایانی جایزه روز چهارشنبه (۱۳ اسفند ۹۹) در محل مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران  برگزار خواهد شد و در این مراسم از بین شش نامزد اعلام‌شده سه پژوهشگر جوایز اول تا سوم شامل تندیس، سپاسنامه و جایزه نقدی را دریافت خواهند کرد.

داوود پورمظفری برای مقاله «کلان‌ساختار مقامات صوفیان»، سینا جهان‌دیده برای‌ مقاله «تحلیل گفتمان انتقادی تلمیح و ایدئولوژی…»، قاسم درزی برای مقاله «استعاره و میان‌رشتگی»، الهام سیدان برای مقاله «بررسی و تحلیل مؤلفه مکان در تجربیات و پدیدارهای عرفانی»، محمد غفاری برای مقاله «بررسی تطبیقی دو رویکرد تحلیلی و اروپایی در فلسفه ادبیات» و رحمان مشتاق‌مهر برای مقاله «بازخوانی تعلیقات شفیعی کدکنی بر غزلیات شمس» پیش‌تر به عنوان نامزدهای این جایزه معرفی شده بودند.

ابراهیم خدایار، رئیس انجمن علمی نقد ادبی ایران و دانشیار دانشگاه تربیت مدرس، دبیر دوسالانه «نقد زرین»، سیدعلی قاسم‌زاده، عضو هیئت مدیره انجمن و دانشیار دانشگاه بین‌المللی‌ امام خمینی(ره) قزوین، معاون علمی جایزه و حسن گوهرپور، نویسنده، روزنامه‌نگار حوزۀ فرهنگ و منتقد ادبی دبیر اجرایی دوسالانه «نقد زرین» هستند.

انجمن علمی نقد ادبی ایران و مؤسسه خانه کتاب برگزارکنندگان و دانشگاه لرستان، انجمن استادان زبان و ادبیات فارسی و مرکز تحقیقات زبان و ادبیات فارسی از حامیان این جایزه هستند.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید