بیانیه رییس المپیک توکیو برای پایان دادن به حواشی اظهار نظر جنجالی‌اش در مورد زنان

رییس بازی‌های المپیک توکیو برای پایان دادن به حواشی اظهار نظر جنجالی خود در مورد زنان بیانیه ای را منتشر کرد.

 به گزارش ایسنا، یوشیرو موری رییس بازی های المپیک توکیو در جلسه کمیته ملی المپیک ژاپن  اظهار نظری در مورد زنان انجام داد که برایش حاشیه ساز شد و واکنش های منفی را علیه او ایجاد کرد. اکنون با ادامه داشتن این حواشی، موری بیانیه ای را منتشر کرد که به شرح زیراست:

اظهارات اخیر من در جلسه کمیته ملی المپیک ژاپن نامناسب و مغایر با منشور المپیک و پارالمپیک بود. من به شدت از اظهاراتم پشیمانم و صمیمانه از هر کسی که آزرده خاطر شده است، عذرخواهی می کنم.

ما در المپیک توکیو به دنبال برابری جنسیتی هستیم. همچنین به هر فردی با هر نوع جنسیت، نژاد، مذهب و زبان احترام می گذاریم. ما به دنبال وحدت هستیم و مصمم هستیم تا این میراث را از خود به جا بگذاریم.

اولویت اول ما در حال حاضر برگزاری بازی ها در شرایط امن است و بر روی اقدامات لازم کار می کنیم تا برای مقابله با این ویروس آماده شویم.
به گزارش ایسنا، موری در مورد زنان گفته بود که آنها در جلسات زیاد حرف می زنند و بخاطر حس رقابت بینشان اگر یکی از آنها حرف بزند بقیه هم می خواهند صحبت کنند. در این میان طوماری هم علیه موری به امضا رسید و خواستار برخورد با و استعفایش شدند که البته گفته می شود همکارانش او را از استعفا منصرف کردند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید