تابلوهای هشدار مخاطرات جوی در مبادی ورودی کوهستان

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از اتمام پروژه ساخت، جانمایی و نصب تابلوهای هشدار مخاطرات جوی در مبادی ورودی کوهستان در مناطق ۲،۱، ۵ و ۲۲ خبر داد.

به گزارش ایسنا، رضا کرمی محمدی دراین باره اظهار کرد: این تابلوها در شرایطی که وضعیت جوی در کوههای شمال تهران مساعد نیست با اطلاع رسانی و اعلام هشدار به موقع، مردم را از مخاطرات احتمالی مطلع می کنند. همچنین با توجه به محل قرارگیری این تابلوها در کنار برخی رود دره های شمالی تهران می توان هشدارهای مربوط به سیلابی شدن رودخانه را نیز در فصول مربوطه منتشر و اطلاع رسانی خواهد کرد تا از بروز خسارت های جانی و مالی پیشگیری شود.

وی با اشاره به حادثه کولاک و سقوط بهمن در ارتفاعات تهران اظهار کرد: اگرچه قانون برای شهرداری وظیفه‌ای را در خصوص کوهستان تعیین نکرده است اما بنا به دستور اخیر شهردار محترم تهران تابلوهای هشدار مخاطرات جوی در مبادی ورودی کوهستان به منظور اعلام هشدارهای لازم نصب شد.

کرمی محمدی با اشاره به اتمام پروژه نصب تابلوهای هشدار مخاطرات جوی در مبادی ورودی کوهستان در مناطق ۲،۱، ۵ و ۲۲ در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: این پروژه با برگزاری مراحل قانونی و انتخاب پیمانکاری توانمند انجام شده است. از شهروندان عزیز می خواهیم تا برای حفظ سلامت و ایمنی خود به پیامهای دائمی این تابلوها توجه جدی کنند.

وی گفت: تمام اقداماتی که تاکنون از سوی شهرداری در این زمینه انجام شده است به‌صورت داوطلبانه بوده و ناشی از احساس دین و دلسوزی مسئولین شهرداری نسبت به شهروندان و مردم عزیز مان است که شایسته هرگونه خدمتگزاری هستند و الا قانون چنین وظایفی را به عهده شهرداری نگذاشته است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید