حجت الاسلام ادیانی: انقلاب اسلامی به ایران عزت بخشید

ایسنا/ایلام رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی گفت: عزت، استقلال و پیشتازی ایران مرهون امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و مدافعان وطن است.

حجت الاسلام« علیرضا ادیانی» در پایان رژه موتوری به مناسبت ۲۲ بهمن،   با بیان اینکه سخن از انقلاب اسلامی به طور قطع با یاد شهیدان، امام شهیدان و بنیانگذار نظام اسلامی حضرت امام همراه است، اظهار کرد: هر جا سخن از انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی است، در واقع سخن از دفاع از عدالت و پابرهنگان و ارزش های اسلامی، دفاع از آزادی و آزادی خواهی است  و نام امام راحل به طور  طبیعی به ذهن ملت ها خطور می کند.

وی با بیان اینکه بین نام امام راحل و مفهوم انقلاب پیوند وسیع و ارتباط ناگسستنی وجود دارد، ابراز کرد: در این روز نام امام راحل را گرامی می داریم که هر چه ملت ایران از عزت، استقلال و از پیشتازی در دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی دارد مرهون امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و مدافعان وطن است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی کشور گفت: انقلاب اسلامی و روز تاریخی ۲۲بهمن یک روز به یاد ماندنی در تاریخ ملت ایران است، این روز پایان حکومت ظالمانه، جبارانه، خائنانه، مفسدانه و خبیثانه رژیم منحوس پهلوی است، رژیمی که در  منطقه و جهان، جزو وابسته ترین، پلیدترین و خبیث ترین  رژیم ها به شما می رفت.

وی با بیان اینکه ۲۲ بهمن روز نه بزرگ ملت ایران به حکومت پادشاهی پهلوی و نظام استکباری است، افزود: حکومت ظالمانه و دیکتاتوری پهلوی  از سال ۱۲۹۹ با کودتا و حمایت انگلیسی ها  و به تعبیر امام راحل، این بی سواد قزاق را بر ایران به حکومت رساندند، با مجلس فرمایشی موسسان و با حمایت پیر استعمار و انگلیس خبیث رژیم پهلوی را بنا نهاده اند و جز فقر و فلاکت، جز خواری و بیچارگی برای ملت ایران چیزی دیگری نداشت.

ادیانی تصریح  کرد: به معنای واقعی  ملت ایران در زمان رژیم پهلوی، محکوم به سیاست های جبارانه و مفسدانه حکومت منحوس پادشاهی پهلوی بودند، بنده با همه وجود اعتقاد دارم اگر چه ملت ایران در این سال های اخیر در بحث معیشت و اقتصادی دچار سختی هستند اما  این سختی با روزگار سیاه دوران پهلوی قابل مقایسه نیست.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی کشور یادآور شد: در زمان رژیم در بسیاری از مناطق کشور از بهداشت و امکانات اولیه خبری نبود و فقط چند شهر بزرگ برای چشم‌پر کردن مردم و برای خوشگذارانی سردمداران رزیم پهلوی بود و امرزو به برکت انقلاب اسلامی امکانات لازم در اقصی نقاط روستاهای کشور فراهم شده است.

وی با بیان اینکه  یوم الله ۲۲بهمن یک نه بزرگ به رژیم مستکبرانه و دیکتاتوری خاندان منحوس پهلوی بود، ابراز کرد: این نه بزرگ با یک آری بزرگ  همراه بود و آن آری به نظام مقدس جمهوری اسلامی بود که بر پایه اهداف شریعت و معارف دین اسلامی و  با آرای مطلق مردم ایران به نظام اسلامی و جمهوری اسلامی تبدیل شد.

ادیانی گفت: این نه بزرگ  با ایجاد حکومتی بر پایه عدل ارزش های انسانی و  والای  الهی همراه بود و این چیز کمی نبود، این همان چیزی بود که امام امت فرمودند حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی از اوحب واجبات است و مقام معظم رهبری فرمودند بزرگترین معروف حفظ نظام اسلامی است.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی کشور با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک حادثه بزرگ در طول تاریخ جهان اسلام است، تصریح کرد: دستیابی به حکومت اسلامی و نبوی جزو آرزوهای ایمه اطهار(ع) در صدد ایجاد حکومت علوی و نبوی بودند، آن کار ناتمامی که ائمه اطهار(ع) و اهل بیت(ع) نتوانستند با همه مبارزات و شهادت خود انجام دهند و حکومت علوی و نبوی را پایاه گذاری کنند، خدواند متعال مصلحت دید که آن کار ناتمام را به دست امام راحل به سرانجام برساند.

وی یادآور شد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نظامی بر پایه دین اسلام در حساس ترین نقطه جغرافیایی جهان و به عنوان مقتدرترین کشور جهان بنا نهاده شده است، انقلاب اسلامی ایران پایان خط استعمار و استکبار بود،  همانگونه آمریکای خبیث و مرکز سلطه گران عالم است، انقلاب اسلامی مرکز سلطه گریزان و عدالت خواهان جهان و الگوی برای همه ملت های آزاده  عالم است.

ادیانی با بیان اینکه امروز بعد از ۴۲ سال از عمر با برکت نظام اسلامی، مردم و ملت ایران عاشقانه پیروزی انقلاب را جشن می گیرند، افزود: یکی از ارزش های اسلامی نفی استکبار و استعمار بود، شعار انقلاب اسلامی، استقلال سیاسی، فرهنگی و اقتصادی بوده است و امروز با تکیه بر همین استقلال باید مشکلات خود را با تکیه بر شعار می می توانیم مرتفع کنیم.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید