حزب ندای ایرانیان: جوانان به چکاپ کامل انقلاب در گام دوم آن بپردازند

حزب ندای ایرانیان در آستانه ورود به چهل و سومین سالگرد انقلاب اسلامی ایران، بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایسنا، متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

در واپسین روزهای سده چهاردهم هجری خورشیدی، طلیعه منوّر آفتاب انقلاب اسلامی در آغاز چهل و سومین سال درخشش خود در مقابل ظلم و ظلمت و ذلت قرار گرفته است. انقلابی که ثمره سال‌ها مجاهدت و کوشش زنان و مردان آزادیخواه سرزمین ایران برای استقرار قانون، عدالت و مردم‌سالاری و قطع ریشه‌های خودکامگی داخلی و استعمار خارجی بود و اتحاد و همبستگی مردم فهیم و فرهیخته این سامان را برای آفرینش حماسه ماندگار پیروزی گل بر گلوله تا همیشه تاریخ ماندگار ساخت.

در این چهل و دو سالی که بر عمر انقلابمان رفته است به تدریج کودک نوپای انقلاب با عبور از ناملایمات گوناگون سیاسی و اقتصادی و دشمنی‌های بدخواهان این ملک و ملت، به بالندگی رسید و امروز نظام جمهوری اسلامی ایران با کوله‌باری از افتخارات و تجربیات ارزشمند، مقتدر و پایدار در مسیر نوسازی و توسعه مادی و معنوی قرار گرفته است. ایرانیان پایه‌های انقلاب خود را بر پایه سه رکن استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی استوار کردند تا خود را از رژیمی که محصول دو کودتای استعماری سوم اسفند ۱۲۹۹ و ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ رها کرده و با خروش ملی ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ هرآنچه نشان از کودتا و زورگویی و وابستگی داشت به مزبله تاریخ بیندازند.

حزب ندای ایرانیان که اعضای آن عموماً فرزندان جوان همین انقلاب و نظام جمهوری اسلامی هستند به احترام مردمی که این حماسه غرورانگیز را آفریدند کلاه تواضع از سر برمی‌دارد و با افتخار، سالگرد پیروزی آن را به تمامی آن‌ها که دل در گروی سربلندی این ملک دارند تبریک می‎گوید. ندای ایرانیان با تأکید دوباره بر شعار بنیادین خود یعنی: «تعامل و مدارا، اصلاحات گام‌به‌گام و توسعه پایدار»، همچنان تعامل با جهان و مدارا با هم‌وطنان را کلید بسیاری از مسائل و مشکلات فعلی کشور می‌داند و بر این باور است که شأن ملت انقلابی ایران که در این چند دهه با دست‌خالی مقابل زورگویی‌ها و زیاده‌خواهی‌های دژخیمان و دشمنان خود ایستاده و سینه سپر کرده است بسیار بالاتر و والاتر از وضعیتی است که متأسفانه امروز به دلیل بی‌توجهی به لزوم اصلاحات تدریجی و توسعه پایدار و همچنین مشکلات ناشی از فساد و سوء مدیریت گریبان گیرشان شده است.

هرچند امروز به مدد راهبری رهبری انقلاب و در سایه مجاهدت‌های سردار پرافتخار سپاه وطن شهید قاسم سلیمانی تداوم گفتمان مقاومت در جهت استمرار انقلاب و تثبیت نظام جمهوری اسلامی عمل می‌کند اما حلاوت این اقتدار و غرور می‌تواند خیلی بیشتر از وضعیت امروز کام ایرانیان را شیرین کند اگر در کنار توجه به قدرت سخت و اقتدار منطقه‌ای به اصلاحات عمیق ساختاری و زدودن زمینه‌های ناکارآمدی و فساد از مکانیزم های تصمیم‌گیری بوروکراتیک داخلی هم توجه شود. متأسفانه در سال‌های اخیر تلاش برخی مخالفان مؤثر جمهوریت برای کمرنگ کردن نقش مردم در اداره کشور همراه با خودخواهی و انحصارطلبی دو جریان فرسوده سیاسی، بخش‌های قابل‌توجهی از مردم را درباره امکان دستیابی به آرمان‌های انقلاب ۵۷ دچار تردید و ناامیدی کرده که این وضعیت برای وحدت ملی در آینده کشور نگران‌کننده است.

اکنون‌که نظام جمهوری اسلامی پا به چهل و سومین سال حیات خود و شروع گام دوم انقلاب می‌گذارد لازم است تیم‌های متعددی از متخصصان جوان متکی به رأی واقعی مردم در حوزه‌های سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی به چکاپ کامل آن بپردازند تا با اشراف کامل بتوان گرفتگی عروق مدیریتی که منجر به اختلال عملکردی در بخش‌هایی از بدنه نظام شده را مرتفع کرد. در همین راستا انتخابات آینده ریاست جمهوری فرصت مناسبی خواهد بود تا با رسمیت بخشیدن به حضور سلایق مختلف معتقد به آرمان‌های انقلاب اسلامی به این مهم جامه عمل پوشانده شود.

در پایان، حزب ندای ایرانیان با وجود ویروس منحوس کرونا که تجدید گردهمایی حضوری را غیرممکن ساخته است به سنت هرساله از یکایک ایرانیان برای گرامی داشتن روز ملی ۲۲ بهمن به شکل تجربه‌های ابتکاری و خلاقانه غیرحضوری دعوت می‌کند و از دستگاه‌های فرهنگی و تبلیغاتی انتظار دارد برای شکل‌گیری این تجربه‌های نوین ملی بسترهای لازم را فراهم آورند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید