خراسان شمالی بابت افزایش وقوع تصادفات کارت زرد گرفت

ایسنا/خراسان شمالی فرمانده نیروی انتظامی خراسان شمالی با اشاره به افزایش وقوع تصادفات در استان گفت: خراسان شمالی بابت افزایش وقوع تصادفات کارت زرد گرفت.

سردار سعید مطهری زاده در جلسه شورای راهبری وضعیت تصادفات استان که امروز ۱۳ دی ماه در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: وضعیت خراسان شمالی در زمینه رخداد تصادفات اصلا خوب نیست.

وی افزود: نیروی انتظامی تمام وقت خود را برای کاهش آمار تصادف در این استان گذاشته اما نواقص در این استان زیاد است.

سردار مطهری زاده با اشاره به اینکه برای کاهش آمار تصادفات در این استان مصوبات زیادی نیز وجود داشته است، ادامه داد: اما تعدادی از این مصوبات به مرحله اجرا درنیامده و یکی از مشکلات ما در همین موضوع است.

وی تصریح کرد: به عنوان مثال شهرداری بجنورد از سال ۹۵ هشت دستگاه دوربین ثبت تخلف خریداری کرده اما با وجود داشتن مصوبه هنوز این امر به مرحله اجرایی نرسیده است.

این مقام مسئول تاکیدکرد: اگر بخواهیم آمار تصادف در این استان کاهش یابد باید همه دستگاه های ذی ربط با یکدیگر همکاری لازم را داشته باشند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر خراسان شمالی جزو پنج استان نخست حادثه خیز در زمینه وقوع تصادفات در سطح کشور است.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان شمالی گفت: در این استان باید نقاط حادثه خیز در معابر و جاده ها، حذف و اصلاح هندسی در آنها انجام شوند.

وی با اشاره به پیش رو بودن شروع سفرهای نوروز ۱۴۰۱، تاکیدکرد: درصورتیکه برای رفع علل بروز تصادفات در استان اقدامات جدی در دستور کار قرار نگیرد، در آینده پیش رو کارت زرد استان، کارت قرمز خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید