درگذشت مشاور رئیس مرکز دائرة‌المعارف بزرگ اسلامی

حجت‌الاسلام‌‎والمسلمین «سیّدرضا حسینی‌امین»، مشاور رئیس مرکز دائرة‌المعارف بزرگ اسلامی و نمایندۀ مرکز در قم، به‌سبب عوارض ناشی از ابتلا به ویروس کرونا، شب گذشته در ۶١ سالگی دار فانی را وداع گفت.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌‎والمسلمین «سیّدرضا حسینی‌امین»، مشاور رئیس مرکز دائرة‌المعارف بزرگ اسلامی و نماینده مرکز در قم، به‌سبب عوارض ناشی از ابتلا به ویروس کرونا، شب گذشته در ۶١ سالگی دار فانی را وداع گفت.

او که زادۀ  هفتم فروردین ١٣٣٩ در تهران، و از شاگردان آیات عظام منتظری و صانعی بود، در نهایت سادگی و مردم‌داری زیست.

حسینی‌امین که از فضلای حوزه بود، آثاری چون «تسامح در اسلام» و «عاشورای حسینی» را به رشتۀ تحریر درآورده است.

آیین وداع با این شخصیت حوزوی و مردمی، سه‌شنبه، ۱۴ دی، ساعت ۹ صبح، از منزل ایشان واقع در تهران – علی‌آباد جنوبی، بلوار شهید دستواره، روبه‌روی متروی علی‌آباد، کوچه شهید مشکی، شماره ۳۰ برگزار می‌شود.

پیام تسلیت رئیس مرکز دائرة‌المعارف بزرگ اسلامی در پی درگذشت حجت‌الاسلام «سیّدرضا حسینی‌امین»‌

إِنَّا لِلَّٰهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

چگونه می‌توان پذیرفت پروازِ یکی از بهترین دوستان به آسمان را. رفتنی که مشحون از حیرت است، و ما را در ماتمی عظیم فرو بُرد.

شادروان حجت‌الاسلام‌والمسلمین‌ «سیّدرضا حسینی‌امین» در گردشِ روزگار می‌درخشید. مردی که اسوۀ فضیلت و عصارۀ انسانیت بود.

در این بیش از بیست‌سالی که افتخار همکاری با ایشان را در مرکز دائرة‌المعارف بزرگ اسلامی و سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران داشتم، همیشه آمادۀ خدمت به مستمندان بود و هیچ‌گاه از کمک به دیگران روی نگرداند.

او به خانواده‌های گرفتار و مردم حاشیه‌نشین و هر انسان درمانده که در تلاش برای زندگی، به هرسببی زمین خورده بود، احسان کرد، زیرا که او در هرحال و هرجا آمادۀ فداکاری بود.

بدین‌وسیله به همۀ دوستان، شاگردان، دلسوختگان و البته خانوادۀ معظمش از عمق جان تسلیت می‌گویم و از خداوند متعال مسألت دارم که این سیّد بسیارعزیز را مشمول رحمت خاص خود قرار دهد و با اجداد مطهّرش محشور گرداند.

کاظم موسوی بجنوردی

رئیس مرکز دائرة‌المعارف بزرگ اسلامی (مرکز پژوهش‌های ایرانی و اسلامی).

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید