سفیر ایران در اسپانیا: به واکسن‌های آمریکا و انگلیس اعتمادی نیست

سفیر ایران در اسپانیا در مورد علت عدم دریافت واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی توسط ایران گفت: این دو کشور از کشورهای اصلی تحریم‌کننده اقتصادی ایران بوده‌اند و سختی‌های زیادی را بر ملت ایران تحمیل کرده‌اند و لذا اعتمادی به واکسن‌های تولیدی آنها وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، حسن قشقاوی، در گفت‌وگو با روزنامه «ال پاییس» اسپانیا در پاسخ به پرسشی پیرامون خاطرات شخصی خود قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، با اشاره به مبارزات دوران دانشجویی خود گفت: رژیم شاه یک رژیم دیکتاتوری، سرکوبگر و وابسته بود و به همین دلیل ملت ایران برای رهایی از این وضعیت و دستیابی به استقلال و آزادی علیه چنین رژیمی قیام کرد.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگوی مفصل به روابط ۴۰۰ ساله ایران و اسپانیا اشاره کرد و افزود: اسناد این مناسبات تاریخی و دیرینه طی سه سال اخیر در نمایشگاه‌های آثار تاریخی و فرهنگی در مادرید و الیکانته در معرض بازدید عموم قرار گرفت.

قشقاوی در پاسخ به سوال خبرنگار پیرامون علت عدم دریافت واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی توسط ایران گفت: این دو کشور از کشورهای اصلی تحریم‌کننده اقتصادی ایران بوده‌اند و سختی‌های زیادی را بر ملت ایران تحمیل کرده‌اند و لذا اعتمادی به واکسن‌های تولیدی آنها وجود ندارد. از این رو، تمرکز جمهوری اسلامی ایران بر بهره‌گیری از توان و ظرفیت‌های علمی و پزشکی موجود در کشور برای تولید واکسن داخلی است که خوشبختانه پیشرفت‌های قابل توجهی در این زمینه حاصل شده و مراحل پایانی آزمایش انسانی آن نیز در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شود طی ماه‌های آینده به مرحله تولید و استفاده عمومی برسد.
انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید