شهرک پوشاک در یزد راه‌اندازی شود

ایسنا/یزد امام جمعه یزد از مسئولان و برنامه‌ریزان ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) خواست تا شهرک پوشاک را هرچه سریع‌تر در یزد راه‌اندازی کند.

آیت‌الله «محمدرضا ناصری» در دیدار با رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) استان یزد با اشاره به طرح‌ها و برنامه‌هایی که ستاد اجرایی فرمان امام برای رفع مشکل اشتغال دارد، اظهار کرد: طرح‌های خود را مطرح کنید تا در صورت مراجعه خیران بتوانیم آنها را به سمت اجرای طرح‌های پیشنهادی ستاد اجرایی فرمان امام هدایت کنیم.

وی افزود: یکی از طرح‌های مهمی که جای کار بسیار نه تنها در استان یزد بلکه در سطح کشور دارد و می‌تواند مشکل اشتغال را حل کند، صنعت پوشاک است.

ناصری عنوان کرد: این طرح نیاز به وام کلان یا تجهیزات پیشرفته و مدرن چندانی ندارد و تنها با آموزش و سرمایه‌گذاری اندک و راه اندازی اولیه طرح می‌توان نزدیک به ۱۰ میلیون نفر را در کشور مشغول به کار کرد.

امام جمعه یزد با بیان این که این طرح را می‌توان هم در شهرها و هم روستاها راه‌اندازی کرد، تصریح کرد: این طرح حتی می‌تواند مشاغلی که ضرورت ندارد، زنان آن را اشغال کنند را آزاد کرده و شغلی آبرومند، همراه با آرامش در کانون گرم خانواده برای زنان ایجاد کند.

وی تاکید کرد: صنعت پوشاک ما اکنون دست کشورهای خارجی است و به دنبال آن نساجی‌ها و ریسندگی‌ها کم‌کم از رونق افتاده و تعطیل شده در حالی که اگر حداقل سالی ۳۶۰ میلیون قطعه لباس مورد نیاز مردم کشور تامین شود و در کنار آن صادرات نیز انجام شود، از کشت پنبه تا ریسندگی و نساجی رونق می‌گیرد.

ناصری با برشمردن مزایای صنعت پوشاک، تصریح کرد: در حالی که این صنعت درآمدزا و بدون آلایندگی را نیاز داریم، این همه صنایع سنگین و آلاینده در شهرهای استان یزد مستقر کرده‌ایم.

وی با تاکید بر این که باید هرچه سریع‌تر شهرک پوشاک با راه اندازی سوله‌های بزرگ توسط ستاد اجرایی فرمان امام ایجاد شود، افزود: این ظرفیت در ستاد اجرایی فرمان امام برای اجرای این طرح وجود دارد.

وی یکی دیگر از مشکلات کار در کشور ما را فرهنگ نادرست طمع دانست و گفت: اگر صنعتگران، تولیدکنندگان و حتی دولت به سود کم قانع باشند، بسیاری از مشکلات صنعت حل خواهد شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در استان یزد، ناصری در این دیدار بر ضرورت رسیدگی به وضعیت دام سیل زدگان ابرکوه و جبران خسارت اتلاف ۵۰۰ راس دام روستاییان این شهرستان تاکید کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید