شهید سلیمانی زندگی خود را صرف امنیت منطقه و کشورهای اسلامی کرد

ایسنا/کرمان جانشین فرمانده ناجا گفت: شهید سلیمانی 40 سال زندگی خود را در جبهه های نبرد هشت سال دفاع مقدس و صرف امنیت جنوبشرق، امنیت منطقه و کشورهای اسلامی کرد.

سردارسرتیپ”قاسم رضایی” عصر امروز 20 بهمن ماه در سفر به کرمان با حضور در گلزار شهدای این شهر به مقام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید حاج حسین پورجعفری و همرزمانشان ادای احترام کرد.

وی در جوار مرقد شهید سلیمانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به فرموده مقام معظم رهبری حاج قاسم تربیت شده مکتب اسلام، امام خمینی(ره) و ولی فقیه است و خود یک مکتب را برای همه جهان اسلام و مستضعفان ایجاد کرد و این مکتب استکبارستیزی، حقوق انسان ها و نترسیدن در مقابل همه دخواهان است.

رضایی تصریح کرد: نیروی انتظامی افتخار داشت در نشست های سالیانه از نفس های حاج قاسم سلیمانی استفاده می کرد و امروز خلاء وجودی این مرد بزرگ را در محافل خود می بینیم اما راه این بزرگمرد ادامه دارد؛ راه مردم دوستی، اُنس با مظلومان، انس با خانواده شهداء و همرزمان، گرامیداشت ارزش های اسلام و حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

جانشین فرمانده ناجا اظهار کرد: شجاعت، رشادت، از خودگذشتگی و خدامحوری نماد مکتب حاج قاسم است و آنچه که نیروی انتظامی برگرفته از رفتار حاج قاسم رزمنده شجاع اسلام دارد، اخلاص و اطاعت محض از ولی فقیه است.

وی افزود: شهید سلیمانی تاکید داشت هنر این نیست بگوییم پشت سر رهبری هستیم، هنر این است مثل پروانه دور رهبری بچرخید و خودش فدای ولی فقیه شد و الگوی مکتب شد و ناجا این افتخار را دارد این مسیر را طی کند.

رضایی با اشاره به نامگذاری بسیاری از رده های ستادی، صفی و مرزی ناجا به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: روزی نیست در رده ها از این مرد بزرگ یاد نشود و راه ایشان استمرار دارد.

وی با اشاره به اینکه مردم نظم و امنیت را در مکتب حاج قاسم جستجو می کنند و این در نگاه ناجاست، گفت: امیدواریم با رفع بلای کرونا زیارت مرقد حاج قاسم نصب همه مردم ایران اسلامی، کشورهای خاورمیانه و جوانان کشورهای مختلف دنیا بشود.

جانشی ناجا بیان کرد: مردم استان کرمان چنین فرزندانی پرورش و تحویل جهان اسلام داده اند و افتخار داریم در مسیر شهید سلیمانی قرار بگیریم که 40 سال زندگی خود را در جبهه های نبرد هشت سال دفاع مقدس و صرف امنیت جنوبشرق، امنیت منطقه و کشورهای اسلامی کرد.

وی افزود: امروز سردار سلیمانی را به عنوان مرزبان می شناسیم که مرزهای جغرافیای سیاسی را در خارج از ایران ایجاد کرده و ماندگار است.

رضایی بیان کرد: امروز بخشی از اخراج استکبار از منطقه مدیون مدیریت میدانی این مرد بزرگ است و علمدار اخراج استکبار از منطقه حاج قاسم به تبعیت از ولایت فقیه است.

جانشین فرمانده ناجا درباره وضعیت امنیتی استان کرمان گفت: کرمان استان بزرگی است و همه دستگاه ها از جمله رده های انتظامی اقدامات خوبی انجام داده اند و در بحث امنیت اجتماعی کارهایی انجام شده و در مبارزه با قاچاق مواد مخدر، جمع آوری سلاح های غیرمجاز و جلوگیری از تردد اتباع غیرمجاز اقدامات خوبی انجام داده اند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید