صدیقی: شهید سلیمانی عاشقی بود که خود را بدهکار می‌دانست

رئیس ستاد امر به معروف ونهی از منکر گفت:‌ سراغ آدم‌هایی که گرفتاری اخلاقی دارند، بروید و آنها را طرد نکنید. نسبت به همه خوشبین باشید و ظرفیتتان را بالا ببرید. این رمز موفقیت شهید حاج قاسم سلیمانی است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام کاظم صدیقی در دومین رویداد ملی-دانشجویی جهاد دانشگاهی و بزرگداشت شهید سلیمانی که به همت مرکز فرهنگی – دانشجویی امام(ره)، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی برگزار شد، گفت: شهید سلیمانی دلسوز مظلومان و اهل قول و عمل خوب بود. او هم عاشق بود و هم معشوق. هم دلبر و دلداده، هم فرمانده و هم سرباز و در عین حال شجاع و عاطفی بود. او هم مردمی بود و هم الهی.

رئیس ستاد امر به معروف ونهی از منکر گفت: کسانی که عاشق هستند از معشوق جدا نمی‌شوند. آیت الله بهجت یک عارف و واصلی بود که می‌فرمود”سعی کنید حرمی زندگی کنید.” اگر حرمی زندگی نکنید، خدایی ناکرده حرامی می‌شوید. حاج قاسم عزیز همیشه حرمی بود و در حرم زندگی می‌کرد. آدمی وقتی دلش را صاف می‌کند، همگان را در خود جای می‌دهند. انسان‌های تنگ‌نظر، حسود، منزوی و عجول ظرف کوچکی دارند، اما کسانی که ظرفشان بزرگ است، دلشان برای خداست و خدا برای همه است.

مشاور عالی رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه شهید سلیمانی در دل‌های ماست و دارد ما را اداره می‌کند، گفت: امیرالمؤمنین به مالک اشتر می‌گوید که تو مال یک گروه نیستی. خداوند، خدای همه است. همه را دوست بدارد. سراغ آدم‌هایی که گرفتاری اخلاقی دارند، بروید و آنها را طرد نکنید. نسبت به همه خوشبین باشید و ظرفیتتان را بالا ببرید. برای همه برکت داشته باشید. این رمز موفقیت شهید حاج قاسم سلیمانی است.

صدیقی افزود: خون شهید نمی‌خشکد چرا که روح و حق است. همه‌ کارها را دل انجام می‌دهد. فکر و علم چراغ است. آنچه آدم را می‌برد، دل و ایمان است. اگر خداوند در دل قرار بگیرد، نور خداوند خارج و خاموش نمی‌شود. حاج قاسم در همه خطرها در خط مقدم بود. او فرمانده ستادی نبود. زمانی که فردی به او نامه نوشت و گفت که نامزد رئیس جمهور شوید. در پاسخ به او با تشکر از او می‌گوید که از من بهترها زیاد هستند، اما من سرباز صفر هستم. اجازه دهید من پستم را ترک نکنم چرا که من سرباز ملتم. ملتی که امام خمینی می‌خواست جانش را فدای آنها کند. حاج قاسم همیشه خود را بدهکار می‌دانست. آنها که همیشه از نظام و شهدا طلبکارند، قلبشان نور ندارد. عاشق همیشه بدهکار است. هیچ وقت طلبکار نیست.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید