فیلم کوتاه ایرانی برنده جایزه «ادوارد اسنودن» شد

فیلم ‌کوتاه «زنگ تفریح» ساخته نوید نیکخواه آزاد برنده جایزه «ادوارد اسنودن» از جشنواره بین‌المللی «نشانه‌های شب» (Signes de Nuit) فرانسه شد.

به گزارش ایسنا، جشنواره‌ بین‌المللی «نشانه‌های شب» (Signes de Nuit) فهرست برگزیدگان نوزدهمین دوره این رویداد را رسما اعلام کرد و «زنگ تفریح» از ایران برنده جایزه «ادوارد اسنودن» در بخش فیلم کوتاه این رویداد شد.

در بیانیه هیات داوران که در سایت رسمی جشنواره «نشانه های شب» فرانسه منتشر شده، آمده است: هیات داوران جایزه «ادوارد اسنودن» را برای برجسته کردن محدودیت‌های آزادی زنان در ایران با به تصویر کشیدن ماجرای سحر خدایاری در یک زنگ تفریح کاملا معمولی به فیلم کوتاه «زنگ تفریح» ساخته نوید نیکخواه آزاد اعطا می‌کند.

جشنواره‌ بین‌المللی «نشانه‌های شب» (Festival International Signes de Nuit) جشنواره‌ای چندملیتی است و در هر دوره در دو قالب جهانی و محلی (در کشورهای متفاوت) برگزار می‌شود. این جشنواره تا کنون در سی و هشت کشور جهان، هزاران فیلم کوتاه، مستند، و بلند را به نمایش گذاشته است.

نوزدهمین جشنواره «نشانه‌های شب» ۵ دی (۲۶ دسامبر میلادی) آغاز به کار کرد و ۱۰ دی (۳۱ دسامبر میلادی) به کار خود پایان داد.

«زنگ تفریح» با نام بین‌المللی «The Recess» هفتاد و سه حضور بین‌المللی را پشت سر گذاشته و یازده جایزه جهانی کسب کرده است.

موژان کردی در نقش سحر، ریحانه نبی‌یان در نقش طهورا، نیلوفر شکوهی‌نیا در نقش آیدا، غزل خلیلی در نقش سارا بازیگران این فیلم کوتاه هستند.

«زنگ تفریح» به نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی نوید نیکخواه آزاد ساخته شده و محصول «شمید فیلم» است.

عکس از نگار نیکخواه آزاد است.
 

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید