مراجعات بیماران کرونایی به مراکز درمانی ارومیه ۲.۵ برابر شده است

ایسنا/آذربایجان غربی رییس مرکز بهداشت ارومیه گفت: مراجعات بیماران کرونایی به مراکز درمانی ارومیه در ۱۰روز گذشته ۲.۵ برابر شده است.

دکتر صدقیانی امروز بیستم بهمن در جلسه شورای اداری ارومیه که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، افزود: مراجعه کنندگان کرونایی به مراکز درمانی افزایش داشته به طوری که روز گذشته ۵۶۷ نفر مراجعه کننده کرونایی در مراکز درمانی ارومیه ثبت شد.

وی با اشاره به اینکه طبق آخرین آمار ۳۸هزار و ۵۰۰مورد مثبت کرونا در ارومیه از زمان شیوع ویروس کرونا ثبت شده است، تصریح کرد: متاسفانه از این تعداد ۱۲۰۰نفر منجر به مرگ شده است.

صدقیانی خاطر نشان کرد: ۳مرکز خدمات دهی، ۲ تیم سیار و یک تیم سیار فوریتی در ارومیه به خدمات رسانی به بیماران کرونایی مشغول هستند.

رئیس مرکز بهداشت ارومیه با تاکید به اینکه زمزمه های خیز پیک چهارم کرونا را در ارومیه شاهد هستیم، اظهار کرد: متأسفانه شاهد ساده انگاری و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در بین مردم هستیم که اگر به موقع کاری انجام نشود موج چهارم کرونا با شدت و خطرناک تر از موج های قبلی خیز برمی دارد.

وی با اشاره به اینکه ۶۰درصد مرگ های بیماران ناشی از ویروس کووید ۱۹ در ارومیه دارای بیماری های زمینه ای هستند، یاد آور شد: توزیع سنی بیماری کرونا در ارومیه که به مرگ ختم شده بالای ۷۵ سال است.

وی ادامه داد: از زمان شیوع ویروس کرونا در ارومیه ۱۴۰۰مورد پلمب انجام شده که ۳۸مورد مطب پزشک بوده است.

صدقیانی درخصوص اجرای طرح شهید سلیمانی در شناسایی و بیماریابی نیز گفت: این طرح با همکاری ۶۲مرکز بهداشت درمانی، ۳۵ پایگاه مستقل و ۳۰۰پایگاه بهداشتی ارومیه به صورت ۱۰۰درصد ی در شهرستان اجرا شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید