مطالبه گری حق مردم است ولی باید مراقب فتنه‌انگیزی دشمنان باشیم

ایسنا/آذربایجان شرقی فرمانده سپاه عاشورا مطالبه‌گری را حق جامعه و مردم برشمرد و افزود: برخی از اعتراضات و نارضایتی‌های مردمی در جامعه به حق است ولی باید هوشیار بود تا دشمنان با سوء استفاده از مطالبه‌گری‌های به حق مردم، فتنه‌انگیزی و ایجاد اختلاف نکند.

سردار علی اصغر عباسقلی زاده در نشستی با موضوع «جایگاه شهید سلیمانی در تغییر معادلات تحمیلی استکبار» در خصوص فتنه‌انگیزی و اختلاف‌افکنی جدید دشمنان گفت: برخی تجمع‌های کارگری، صنفی و شغلی با آن که یک مطالبه به حق و به جاست ولی دشمنان با سوء استفاده از این موقعیت فتنه‌انگیزی می‌کنند که باید هوشیار بوده و در این خصوص به دشمنان فرصت سوء‌ استفاده را ندهیم.

وی بصیرت‌افزایی در جامعه را یکی از راه‌های شناخت حق و باطل ذکر کرد و بر ترویج بصیرت‌افزایی و عمل به فرامین مقام معظم رهبری در جامعه تاکید کرد.

وی ایمان به خدا و ولایت‌مداری را رمز موفقیت در جامعه و غلبه بر توطئه‌های دشمنان برشمرد و گفت: تا زمانی که تمام مسئولان گوش به فرمان ولی فقیه زمان و مقام معظم رهبری داشته باشند در تمام امورات جامعه از جمله در زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، نظامی و غیره موفق بوده و قدرتمندتر از همیشه در مقابل دشمنان ایستادگی خواهند نمود در غیر این صورت دشمنان بر ما غلبه خواهند نمود.

فرمانده سپاه عاشورا افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران یک نظام اسلامی و مقتدر در منطقه می‌باشد که این امر را مدیون شهدای گران‌قدری هستیم که جان خود را در دفاع از اسلام و دین خود فدا کردند و ایران اسلامی را به اقتدار و سربلندی رساندند.

وی در ادامه بر توجه ویژه مسئولان و مردم جامعه به وصایا و مکتب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تاکید کرد و گفت: حاج قاسم سلیمانی در مکتب امام و رهبر معظم انقلاب تربیت یافته است و از جمله شجاع‌ترین، شیرمردترین و با ایمان‌ترین مردان نیک دنیا بوده که در عرصه جهادی فردی مهربان و دلسوز برای مردم ایران اسلامی‌ و با اقتدار در مقابل دشمنان اسلام و انقلاب بوده که در این راه جان خود را فدای ایمان و رهبری خود کرده است.

وی از مهم‌ترین فرازهای سردار سلیمانی در وصیت‌نامه سردار که عصاره‌ای از وصیت‌نامه‌های شهیدان در طول انقلاب است را در دو قسمت خلاصه کرد و افزود: یکی از مهم‌ترین این فرازها اطاعت محض از ولایت فقیه و رهبر معظم انقلاب اسلامی است و دومین فراز حفظ و صیانت از ایران اسلامی به عنوان حرم که اگر این حرم را حفظ کنیم کل زمین‌های اسلامی از جمله سوریه، عراق، فلسطین و غیره را حفظ کردیم و اگر نتوانیم حفظ کنیم کل عتبات عالیات و زمین های اسلامی را از دست داده‌ایم.

سردار عباس‌قلی‌زاده بر پشتیبانی و مطیع امر مقام معظم رهبری و بصیرت شناسی در جامعه تاکید کرد و گفت: در طول صدر اسلام امامان و معصومان از بی بصیرتی مردم به شهادت رسیدند و دشمنان از صدر اسلام تاکنون با این روش دین اسلام را در فشار و تنگنا گذاشته‌اند و هم اکنون نیز با فتنه‌افکنی، هجمه روانی و شایعه‌پراکنی سعی در تغییر نظام و در فشار قرار دادن رهبری دارند ولی مردم با بصیرت ایران به رهبری مقام معظم رهبری همیشه توطئه‌های دشمنان را نقش برآب کرده است.

وی با اشاره به این که انقلاب اسلامی برای مردم ایران شخصیت و هویت بخشیده است، افزود: هر اتفاق و وضعیتی که در جامعه اتفاق می‌افتد ما مسئول هستیم و با وحدت و اطاعت محض از ولی فقیه زمان می‌توانیم از فتنه‌های دشمنان علیه نظام و انقلاب جلوگیری کنیم‌.

امام جمعه شهرستان اهر نیز در این نشست بصیرت‌افزایی در جامعه را بسیار مهم برشمرد و گفت: عدم بصیرت ملت در صدر اسلام باعث مشکلات و شهادت امامان و معصومان از جمله حضرت فاطمه زهرا(س) که در آستانه وفات ایشان هستیم، شد.

حجت الاسلام جواد حاجی زاده ضمن گرامی‌داشت یاد و نام سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی و هم‌رزمان شجاع و دلیرش در دفاع از حقوق مظلومین بسیار مهم و اساسی برشمرد.

وی بحث بصیرت را در جامعه بسیار مهم ذکر کرد و افزود: بصیرت جایگاه خاصی در متون دینی داشته و باید همگان با مطالعه و عبرت‌گیری از وقایع تاریخی بصیرت را در جامعه ترویج دهیم.

وی سردار سلیمانی را نماد امید، رشادت، ایمان و رمز پیروزی و مقاومت برشمرد و بر شناخت بیشتر از این شهید والامقام تاکید کرد.

امام‌جمعه اهر گفت: باید سیره، ولایت‌مداری و زندگی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را الگویی برای زندگی و تقویت باورهای دینی خود قرار دهیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید