مهرواره "مشاغل" ویژه کودکان و نوجوانان در آذربایجان‌شرقی برگزار می‌شود

ایسنا/آذربایجان شرقی نخستین جشنواره “مشاغل” ویژه کودکان و نوجوانان طی روزهای ۲۰ بهمن تا ۲۰ اسفندماه سال جاری همزمان با دهه مبارک فجر و به مناسبت سال جهش تولید و معرفی برگزیدگان در آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.

علی بینش با اعلام مطلب تاکید کرد: مهرواره مشاغل فرصتی مناسب و جدید برای تبیین و هدایت کودکان و نوجوانان به سمت مشاغل مورد علاقه و تحقق شعار تمرین زندگی است.

وی اضافه کرد: توسعه و ترویج کارآفرینی و رونق تولید به ویژه در سالی که به عنوان سال جهش تولید نامگذاری شده از جمله اهداف این محور است.

وی، آشنایی کودکان و نوجوانان با مشاغل و فرصت‌های شغلی آینده، هدایت آن به سمت مدیریت زمان و کشف استعدادهای آنان، تعمیق فرهنگ کار و تلاش، رشد توانایی‌های فردی و جمعی، تقویت اعتماد به نفس جرات‌مندی و امید به آینده و نیز افزایش نشاط و شادابی را از دیگر اهداف این مهرواره برشمرد.

بینش، اولیا، خانواده‌ها و صاحبان مشاغل را از جمله مخاطبان این مهرواه عنوان و تاکید کرد: برگزاری کارگاه‌های تخصصی با حضور اساتید شناخته شده در زمینه مشاغل مختلف از طریق فضای مجازی، معرفی مشاغل “شهر من” در قالب قصه، کلیپ، نشریه دیواری و عکاسی، ساخت ماکت معرفی مشاغل و برپایی نمایشگاهی از آثار تولید شده توسط کودکان و نوجوانان در این زمینه را از برنامه‌های این مهرواره عنوان کرد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی، مراسم اختتامیه و تجلیل از منتخبان مهرواره، ۲۰ اسفند برگزار می‌شود.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید