موافقت با امهال وام و بخشش جرایم برای احیای مراکز تولید در استان

به گزارش ایلنا، سیروس ابراهیمی روز شنبه – یازدهم شهریورماه – در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: برای توسعه لرستان باید مشکلات ساختاری برطرف شود که در این راستا به مدیرکل اقتصاد دارایی این استان از سوی وزیر ماموریت داده شد تا مصوبات به انجام و اقدام عملیاتی تبدیل شود.

وی افزود: ایجاد بازار سرمایه یا بازار بورس از نیازهای اصلی استان محسوب می‌شود که در سفر اخیر وزیر اقتصاد و دارایی مورد بحث قرار گرفت و موافقت شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: ارتقاء گمرک استان از مدیریت به اداره کل و حل و فصل مشکل مکان آن که از ۱۰ سال گذشته جانمایی شده اما اعتبار لازم تخصیص داده نشده است، مورد موافقت وزیر اقتصاد قرار گرفت.

ابراهیمی بیان کرد: بیش از چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات به مرغداری‌ها در جریان مردمی‌سازی یارانه‌ها پرداخت شد که اکنون توان باز پرداخت ندارند و با امهال وام از سوی وزیر اقتصاد و دارایی موافقت شد.

وی تصریح کرد: اعطای مجوز بخشش جرایم و دیرکردهای مالیاتی باید به صورت ۱۰۰ درصد در اختیار استان باشد، همچنین ارتقا منابع بانکی از دیگر درخواست‌ها است.

معاون استاندار ابراز کرد: موافقت تامین منابع برای حداقل چهار صنعت لرستان مانند کشت و صنعت، یخچال سازی بوژان، لاستیک سازی و نساجی بروجرد توسط وزیر اقتصاد و دارایی صورت گرفت، همچنین در یک جلسه تخصصی با ایشان مشکلات سه مورد دیگر بیان شد.

ابراهیمی عنوان کرد: سفر اخیر سید احسان خاندوزی وزیر اقتصادی و دارایی به لرستان مثبت ارزیابی می‌شود و در این راستا مصوبات خوبی صورت گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید