نقش کمیته های انقلاب در تامین امنیت کشور

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه کمیته های انقلاب اسلامی نقش تعیین کننده در امنیت کشور داشتند، گفت: نقش بی بدیل کمیته های انقلاب اسلامی در حفظ دستاوردهای انقلاب برکسی پوشیده نیست.

به گزارش ایسنا، سردار “حسین اشتری” در مراسم گرامی داشت سالروز تاسیس کمیته های انقلاب اسلامی که به صورت ویدئو کنفرانسی در سراسر کشور برگزار می شد با درود به ارواح شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافعین حرم و حریم خصوصا شهدای کمیته ها و روح بلند حضرت امام(ره) و با آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری و همچنین با تبریک چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی و ورود به سال چهل و سوم انقلاب گفت: انقلاب اسلامی ایران انفجار نور بود که هم درکشور اسلامی و هم در سطح منطقه و جهان ما اثرات ارزشمندی داشت.

فرمانده ناجا گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی حرکت های ظلم ستیز و عدالت محور تقویت شد و پایه های ظلم در دنیا و خصوصا در منطقه ضعیف شد، چرا که انقلاب اسلامی باعث رهایی مردم از بندگی و اسارت جهانخواران شد.

وی با اشاره به این مطلب که جمهوری اسلامی هر روز به رشد و شکوفایی و بالندگی بیشتری می رسد، گفت: هر انقلابی که در هر کشوری انجام می شود برای حفظ آن بایستی بیشترین سرمایه گذاری انجام شود زیرا پیروزی یک مرحله است ولی تداوم آن مهمتر است و خیلی از کشورها در این مسیر موفق نشدند لذا در ایران با هدایت های امام راحل، انقلاب پیروز شد و در ادامه تحت تاثیر عوامل زیادی تداوم پیدا کرد که مهمترین آن رهبری بود و پایه دیگر آن مردم،گرچه مردم وظیفه خود رابخوبی  انجام داده اند و در این چهل و دو سال همه جوره پای کار بودند.

سردار اشتری عنوان کرد: رکن ارزشمند دیگر حفظ انقلاب کسانی هستند که زائیده انقلاب بوده و بایستی از دستاوردهای آن حفاظت کنند، با پیروزی انقلاب، کمیته انقلاب اسلامی به دستور حضرت امام(ره) شکل گرفت. کمیته ها از مردم بودند و در پیروزی انقلاب نقش بزرگی داشتند. خیلی از فرماندهان کمیته قبل از انقلاب در زندان های ستم شاهی شکنجه شدند و همزمان با اوج گیری انقلاب در پیروزی آن نقش کلیدی داشتند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به نقش کمیته انقلاب اسلامی در مقابله با  هجمه های ضد انقلاب، گفت: زمان اعلان جنگ مسلحانه منافقین کشورشرایط سختی را پشت سر گذاشت و از جمله  کسانی که درمقابل این ناامنی و توطئه ها ایستاده اند کمیته های انقلاب اسلامی بودند و البته با شروع جنگ تحمیلی نیز نقش کلیدی در جنگ داشتند که لشکر روح الله نمونه بارز این ایفای نقش بود و این نقش ها نبایستی فراموش شود

وی با اشاره به روحیه انقلابی کمیته های انقلاب اسلامی عنوان کرد: این روحیه برگرفته از مکتب قرآن و بیانات حضرت امام رحمت الله و در بطن مساجد شکل گرفته بود که جا دارد یادی کنیم از حضرت آیت الله مهدوی کنی به عنوان موسس کمیته انقلاب اسلامی که به دستور حضرت امام اقدام کرد که نمونه بارز یک شخصیت انقلابی بود.

این مقام ارشد انتظامی گفت: فرماندهان کمیته های انقلاب اسلامی چه درمرکز و چه در استان ها از افراد شاخص و شناخته شده ای بودند که همه آنها از مردم و از دل انقلاب برآمده و حافظ دستاوردهای انقلاب با تمام کمبود های آن زمان بودند.

فرمانده ناجا با اشاره به روحیه جهادی و انقلابی و پیروی از حضرت امام که از خصوصیات فرماندهان کمیته انقلاب اسلامی بود عنوان داشت ، این خصوصیات و همت بالای فرماندهان و پرسنل کمیته ها ی انقلاب اسلامی باعث شده بود که دستاوردهای مهمی نصیب انقلاب شود که این دستاوردها و  نتایج حاصله بایستی با زبان هنر به تصویر کشیده شود و به نسل آینده منتقل شود.

سردار اشتری گفت: یکی از اقدامات مهم و موضوعاتی که باید با جدیت دنبال شود، دستاوردهای کمیته های انقلاب اسلامی است که بایددر موزه های انقلاب به نمایش گذاشته شود.

وی با بیان این مطلب که بایستی در تامین محتوی دستاوردهای کمیته های انقلاب اسلامی جذاب بیشتری صورت گیرد، عنوان داشت: از تمامی فرماندهان و پیشکسوتان درخواست دارم به این موضوع کمک کنند تا ان شاءالله محتوایی جذاب و قابل استفاده برای نسل آینده جمع آوری کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای کمیته های انقلاب اسلامی ابراز امیدواری کرد که ما بتوانیم نقش تاثیر گذار کمیته ها را خصوصا در خنثی کردن توطئه های منافقین به نسل جوان منتقل کنیم که قطعا نمایش این مهم باعث ارتقاء روحیه همه همکاران خواهد شد.

سردار حسین اشتری در ادامه با اشاره به نقش اثر گذار نیروی انتظامی در جامعه عنوان کرد: ماموریت ناجا با سایر سازمان ها متفاوت است چرا که ما یک سازمان مردم محور هستیم که بیشترین سطح تعامل با مردم را داریم به همین خاطر با انواع چالش ها و موضوعات سرو کار داریم .

وی گفت: کار نیروی انتظامی یک کار پیچیده ای است و اگر امروز موفقیتی داریم یا توفیقاتی حاصل شده که مورد تایید فرمانده معزز کل قوا قرار گرفته و تعابیری ازجمله نیروهای خدوم و مقتدر از سوی ایشان به کار برده می شود علتش عقبه بسیار خوبی است که این نیرو انجام داده است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده ناجا با اشاره به ۸ سال دفاع مقدس و تجربیات ارزنده ای که آن دوران از خود بر جای گذاشته، عنوان کرد: امروز روحیه جهادی و پیشرفت هایی را که در کشور شاهد آن هستیم و حتی اقداماتی را که جوانان امروز که یک روز از آن ایام را ندیده اند انجام می دهند متاثر از آن دوران است.

سردار حسین اشتری عنوان کرد: وظیفه ما ارتقاء و تقویت روحیه دینی و انقلابی دربین پرسنل است چراکه اگر روحیه انقلابی و ولایی داشته باشیم می توانیم با کمترین امکانات کارهای بزرگی را انجام دهیم و این روحیه بایستی به نسل جدید منتقل گردد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درجمع بسیجیان در ۵ آذر سال ۱۳۹۸ که فرمودند “بایستی امنیت شهرها را به صورت امنیت محله محور در آوریم” عنوان  داشت : در زمان کمیته های انقلاب اسلامی روی این موضوع بسیار کار شده که باید آن را تقویت و به کار گیری کنیم که اگر بتوانیم برای تامین امنیت داخلی از الگوهای دهه ۶۰ استفاده کنیم قطعا بر خیلی از مشکلات فائق خواهیم آمد.

فرمانده نیروی انتظامی درخاتمه با تقدیر و تشکر از حضور پر شور مردم عزیز در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال با اشاره به اقدامات بسیار خوب نیروی انتظامی در برگزاری انتخابات سال ۱۴۰۰عنوان داشت امیدواریم این انتخابات در فضای امن و با مشارکت حداکثری  مردم انجام شود.

در خاتمه این مراسم فرمانده نیروی انتظامی از خانواده معظم شهدا ، جانبازان و پیشکسوتان کمیته های انقلاب اسلامی تجلیل به عمل آورد.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید