واحدهای تملیکی واجد شرایط استان سمنان آزادسازی می‌شوند؟

ایسنا/سمنان استاندار سمنان از برنامه‌ریزی برای آزادسازی واحدهای تملیکی واجد شرایط در این استان خبر داد و از مسوولان ذی‌ربط خواست بر روند آزادسازی این واحدها تسریع کنند.

علیرضا آشناگر، ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان با بیان اینکه اقدامات در خصوص برخی از واحدهای تملیکی که واجد شرایط آزادسازی هستند در دستور کار قرار گرفته اظهار کرد: برخی از واحد های تملیکی استان شرایط آزادسازی را دارند که نیاز است تا با همکاری ویژه دستگاه‌های اجرایی متولی امر، بانکها و همچنین مساعدت دستگاه های نظارتی، روند اقدامات در این حوزه تسریع شود.

وی افزود: استانداری سمنان نیز آمادگی دارد تا در این ‌مهم به صورت جدی ورود کرده و با استفاده از ظرفیت‌های موجود مساعدت و حمایت خود را برای آزادسازی این واحدها و تقویت تولید در استان اعمال کند.

آشناگر تاکید کرد: در خصوص حقوق دولتی مکتسبه از معادن، باید اعتبار و درآمدهای حاصل شده از این بخش به استان بازگشته و به منظور ایجاد زیرساخت‌ها هزینه شود .

این مقام ارشد اجرایی ادامه داد: در حال حاضر در بازگرداندن حقوق دولتی مکتسبه از معادن با مشکلاتی مواجه هستیم که نیاز است تا وزارت صمت در این حوزه ورود کرده و موانع پیش رو را مرتفع کند.

وی با بیان اینکه جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ اظهار کرد: جلسات این شورا باید به صورت مستمر برگزار و تقویت شود تا ‌مباحث و موارد مَد نظر مدیران، صاحبان سرمایه، صنعت و تولید، ارائه و مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.

استاندار سمنان در پایان گفت: با توجه به اهمیت برگزاری جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و همچنین مباحث مطروحه در این نشست ها، نیاز است تا نمایندگان مردم شریف استان حضور فعالتر و پر رنگ تری داشته باشند تا شاهد رشد بیش از پیش صنعت و تولید و بخش خصوصی در استان باشیم.

علیرضا شریفی نژاد، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان نیز گفت: تیمی متشکل از کارشناسان متخصص و با حضور نماینده استانداری و بانک‌ها در خصوص مباحث و موارد پیرامون واحدهای تولیدی و صنعتی تملیکی در حال بررسی و بازدید میدانی از این واحدها هستند.

وی ادامه داد: ظرف مدت زمانی یک‌ماهه نتایج این بازدید کارشناسی و تخصصی اعلام و تصمیمات لازم در خصوص رفع موانع و مشکلات این واحدها تولیدی و صنعتی اتخاذ می‌شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید