پسکوف: صحبت درباره برنامه مذاکرات پوتین-لوکاشنکو خیلی زود است

سخنگوی کرملین امروز (پنج‌شنبه) درباره برنامه‌های ادعا شده تخصیص وام سه میلیارد دلاری به مینسک گفت، تدارکات برای نشست رئیس جمهوری روسیه و همتای بلاروسی‌اش در حال انجام است بنابراین صحبت درباره موضوعات مطرح در برنامه این دیدار خیلی زود است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در کنفرانسی خبری در پاسخ به این سوال که آیا تخصیص وام جدید به مینسک در این برنامه قرار دارد یا خیر، گفت: صحبت درباره موضوعات مطرح در این برنامه در جریان سفر قریب‌الوقوع الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس به مسکو خیلی زود است. تدارکات برای این سفر همچنان در حال اجراست. برنامه این دیدار در حال تهیه است. من وارد جزئیات نمی‌شوم و فکر می‌کنم صحبت در این باره خیلی زود است.

پسکوف همچنین وعده داد که کرملین پیشنهاد برگزاری نشست‌های خبری فوری پوتین با خبرنگاران پس از رویدادهای مهم را بررسی کند.

وی در بخش دیگری از این کنفرانس خبری گفت: کرملین از درز صحبت‌های صورت گرفته در نشست خصوصی پوتین و سردبیران رسانه‌های روسی ناراحت است.

پسکوف افزود: متاسفانه برخی از شرکت کنندگان در این کنفرانس مجازی نتایج این نشست را به اشتراک گذاشته و بخشی از صحبت‌ها را با همکاران خود در میان گذاشته‌اند. این سردبیران در یک نشست خصوصی شرکت داشتند و نباید اطلاعات آنجا را درز می‌کردند.

به گفته پسکوف، حدود ۳۵ تن از سردبیران خبرگزاری‌ها، نشریات و پایگاه‌های خبری روسیه در این کنفرانس آنلاین شرکت داشتند.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید