گرامیداشت مجازی پیروزی انقلاب از سوی نمایندگی‌های ایران در سراسر جهان

همزمان با چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، وزارت امور خارجه و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در اقصی نقاط جهان در اقدامی ابتکاری و در نوع خود بدیع، اقدام به گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی جمهوری اسلامی ایران بصورت هماهنگ در فضای مجازی با محوریت شبکه اجتماعی توییتر کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی وزارت امور خارجه این مراسم مجازی در حالی برگزار شد که در یک سال گذشته و در اثنای همه گیری کرونا، بسیاری از کشورهای جهان، از برگزاری حضوری یا مجازی روز ملی در نمایندگی های خود در دیگر کشورها خودداری کردند.

به رغم این محدودیت که نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران نیز با آن رو به رو بودند، لکن وزارت امور خارجه با همکاری گسترده نمایندگی های دیپلماتیک کشور در اقصی نقاط جهان، این روز غرورآمیز و ملی را با انتشار یک رشته توییت متشکل از 6 توییت به زبان های مختلف در شبکه اجتماعی توییتر گرامی داشت.

نخستین توییت از این رشته توییت به تصویری گرافیکی منقش به جمله «چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی جمهوری اسلامی ایران» اختصاص داشته که به 40 زبان طراحی شده و از سوی نمایندگی ها در خارج از کشور منتشر شد. در توییت دوم نیز با انتشار کلیپی تصویری از سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و سرود ملی کشور میزبان که مزین به پرچم های ملی دو کشور بود، تمامی نمایندگی ها در خارج از کشور به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران ادای احترام نموده و عرف دیپلماتیک را در قبال کشور میزبان به جا آوردند.

سومین پیام توییتری به انتشار پیام تصویری محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه اختصاص داشت که به 18 زبان زیرنویس شده و از سوی نمایندگی های کشورمان نزد دیگر کشورها و سازمان های بین المللی، پیام ایشان را که تاکیدی بر ایستادگی و مقاومت بیش از چهار دهه ای مردم ایران در برابر زورگویی و قلدرمابی بود، به گوش جهانیان رساندند.

توییت‌های چهارم و پنجم نیز به پیام روسای نمایندگی‌های کشورمان در اقصی نقاط جهان و همچنین پیام مهمانان ویژه از آن کشورها اختصاص یافته و درنهایت، این رشته توییت با انتشار نماهنگی از جاذبه های طبیعی، تاریخی و میراث فرهنگی ایران و همچنین گوشه ای از موفقیت ها و دستاوردهای کشورمان در حوزه های مختلف که بصورت اختصاصی از سوی وزارت امور خارجه تهیه شده بود، پایان یافت.

علاوه بر این اقدام هماهنگ و گسترده، نمایندگی های کشورمان برنامه های اختصاصی خود را نیز در دیگر شبکه های اجتماعی و پلتفرم های ارتباطی منتشر کرده و پیروزی انقلاب اسلامی را در بیرون از مرزهای کشور با تمام ظرفیت های موجود گرامی داشتند و پیام صلح و دوستی جمهوری اسلامی ایران را در آغاز چهل و سومین سال حیات خود به گوش جهانیان رساندند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید