۱۰ درصد جمعیت کردستان دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند

ایسنا/کردستان معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه تاکنون حدود ۱۰ درصد جمعیت هدف استان، دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، گفت: افرادی که نوبت دوم و یا سوم واکسن خود را دریافت نکرده‌اند در اسرع وقت به نزدیک‌ترین خانه بهداشت، پایگاه سلامت و یا مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی مراجعه کنند.

بهروز اخوان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ۲ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۹۲۹ دُز واکسن تا این لحظه به استان تحویل شده و از این تعداد ۳۹۴ هزار و ۳۸۱ دُز باقیمانده است.

وی ادامه داد: تاکنون دو میلیون و ۱۲۴ هزار و ۳۲۰ دُز واکسن با احتساب سه نوبت در استان به گروه‌های هدف تزریق شده است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: یک میلیون و ۸۷ هزار و ۵۷۹ نفر معادل ۸۱ درصد جمعیت، نوبت اول واکسن را دریافت نموده‌اند.

دکتر اخوان تصریح کرد: ۸۹۳ هزارو ۵۱۹ نفر نیز دُز دوم این واکسن را دریافت کرده‌اند که ۶۶ درصد جمعیت هدف را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: ۱۴۳ هزار و ۲۲۲ نفر در استان نیز، در قالب دُز بوستر ( نوبت سوم) واکسینه شده‌اند که ۱۰ درصد جمعیت را شامل می‌شود.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: ۶۵ درصد مادران باردار نوبت اول و ۳۸ درصد آنان نیز نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

دکتر اخوان بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد دانش‌آموزان نوبت اول و ۷۶ درصد نیز نوبت دوم واکسن را دریافت نموده‌اند.

وی اضافه کرد: ۸۵ درصد نوجوانان در استان با دریافت نوبت اول و ۷۶ درصد نیز در قالب نوبت دوم واکسن کرونا، علیه این ویروس واکسینه شده‌اند.

این مقام مسئول با قدردانی از مشارکت حداکثری مردم در برنامه واکسیناسیون علیه کرونا و با توجه به شیوع نوع جدید ویروس در دنیا و اهمیت ایمن سازی جامعه در کنترل این بیماری، افزود: افرادی که نوبت دوم و یا سوم واکسن خود را دریافت نکرده‌اند در اسرع وقت به نزدیک‌ترین خانه بهداشت، پایگاه سلامت و یا مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی مراجعه کنند.

بە گزارش ایسنا بە نقل از روابط عمومی دانشگاە علم پزشکی کردستان، اخوان با بیان اینکه تزریق نوبت سوم واکسن کرونا ایمنی در برابر سویه امیکرون را افزایش می‌دهد، تصریح کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا ضرورت دارد همه شهروندان بالای ۱۸ سال که سه ماه از زمان تزریق نوبت دوم واکسن‌های کرونا شامل سینوفارم، برکت و بهارت آنها سپری شده، برای دریافت سومین دُز واکسن به مراکز فعال واکسیناسیون مراجعه کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید